Acente Komisyon Tanımı Raporlama

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Acente Komisyon Oranı

Internet acentelerin komisyon oranlarını sisteme tanıtarak, dönem sonlarında gelen komisyon faturalarını Firma Komisyon Raporu ile kontrol etme imkanınız vardır.

Acente Komisyonu Tanımlama

Firma komisyonlarını Firma kartı içerisinden tanımlayabilirsiniz. Firma kartındaki Ciro alanına komisyon oranını yazdığınızda tanımlanan firma için her açılan rezervasyon kartında ciro komisyonu tanımlı gelecektir.

FirmaKomisyonTanimi.JPG

Rezervasyon Bazında Komisyon Tanımlama

Internet acentelerinde yapılan esnekliklerle belirli dönem veya belirli rezervasyonlar için doluluk durumunuza bağlı olarak farklı komisyon oranları uygulayabilirsiniz. Bu durumda sisteme tanımlanan sabit komisyon oranında değişiklik yapmak yerine açılan her rezervasyon kartında ciro komisyon alanında değişiklik yapma imkanı sunulmuştur.

FirmaKomisyonTanimi Rezervasyon.JPG

Raporlama

Komisyon tanımı olan acentelerin komisyon raporlarını Rezervasyon Raporlarından Firma Komisyon Raporu ile alabilirsiniz.

FirmaKomisyonRaporu_Aralik.JPG

Rapor ekranından Aralık butonuna basarak iki tarih arası belirtirsiniz. Raporu alanacak firma adının iki satıra yazarak önce Yenile sonra Önizle butonu ile rapor ekrana gelecektir.

FirmaKomisyonRaporu.JPG

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?