Rezervasyon Avans Cari

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara
60_Cari_menu_rezervasyonavans.jpg


Rezervasyon avansları rezervasyon kayıt esnasında sisteme ödeme tipine göre kayıt edilmiştir. Misafir girişi esnasında ödeme yapılan tutar kadar folyo bakiyesi açılışta eksi tutar olarak açılmaktadır. Muhasebenin kontrolünü sağlamak amacı ile folyoya ödeme olarak gelen rezervasyon avans kaydına karşılık Misafir Carisine kredi olarak borç kayıt edilmektedir.
60_cari_rezervasyonavans_liste.JPG

Rezervasyon avans kontrolünde açılan liste ekranından rezervasyon numarasını girerek rezervasyon avans kaydını kontrol edebilirsiniz.

Rezervasyon Avanslarının Cari Kontrolü

Rezervasyon avansı olan bir rezervasyon kaydının Check-in işlemi yapıldığında, folyoya rezervasyon avansı adıyla ödeme kayıt edilirken misafirin cari hesabında da kredi olarak borçlanır.

60 cari misafir.rezavansliste.PNG

Misafir cari ekranında Sadece Bakiyesi Olanları Göster seçeneği ile bakiyesi olan misafirleri sıralayabilirsiniz.

Hesap Ekstresi seçeneği ile misafirin carisinin oluştuğu tarihi tespit ediniz.

Kalışlar seçeneği ile misafirin Eski Folyolarına ulaşarak kredi işleminin tespit etmeniz gerekmektedir. Kalışlar seçeneği ile Eski Folyolar'da misafirin kredi işlemine ulaşamadıysanız misafirin konaklaması halen devam etmektedir. Bu durumda Folyolar listesinden misafirin folyosunu bulabilir, rezervasyon avansı işlemini tespit edebilirsiniz.

Folyonun rezervasyon numarasına göre dilerseniz Rezervasyon Avansları liste ekranından veya raporundan kontrolünüzü tamamlayarak Misafirin bakiyesini kredi kartı alacak cari işlemi ile kapatabilirsiniz.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?