Satıcı Fiyat Talebi

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Satıcı Fiyat Talebi

Kullanım Amacı

Satın Alma talepleri ekranından Satıcı Fiyat Talebi ile fiyat talebine bulunacağı gibi kullanıcı tarafından da Satın Alma sekmesi altından Satıcı Fiyat Talebi menüsü ile talep oluşturulabilir. Satın alma onayına dahil edilmeden direk ihtiyaç duyulan malzemenin siparişi öncesi fiyat araştırması yapmak için de kullanılabilir.

Kullanımı

SA_Satici_Fiyat_Talep.png SA_Satici_Fiyat_Talep_Ekrani.PNG

Tarih : Talep Tarihi yazılır.
Depo : Hangi depo için talep yapıldığı seçilir.
Şablon : Sık kullanılan malzemeler için Şablon Liste oluşturulmuşsa buradan ilgili şablon seçilerek SA_Sablon_Ekle_Arti_Butonu.PNG artı tuşuna basıldığında şablondaki malzemeler fişe eklenecektir. Bunların üzerinde istenilen değişiklik yapılabilir, istenmeyen kalemler çıkarılabilir.
Vade : Satıcı kartındaki vade tanımına göre vade otomatik olarak sistem tarafından hesaplanır. Vade tanımı olmayan satıcılarda kullanıcı tarafından vade belirtilebilir.
Teslim Süresi : Fiyat teklifi verilen malzemelerin teslimat süresi buradan belirtilir.
Nakliye Dahil : Gönderilen fiyata nakliyenin dahil olup olmadığı buradan belirtilir.
Satırda KDV Dahil: Faturada KDV satırda gösterilmişse bu seçenek seçilerek KDV dahil satır tutarı girilebilir.
Aktif : Satırlardaki talebin işleme alınıp alınmayacağını belirtir. Bazı durumlarda isteği devre dışı bırakmak gerektiğinde satırın silinmeden bu işlemin kolayca yapılmasını sağlar. Ana depo sorumlusu sadece aktif olan satırları ekranında göreceğinden aktif olmayan talepleri değerlendirmeye almayacaktır.

Satir_Sil.PNG butonu ile hatalı satırların silinmesi sağlanır.
Talep Gönderilen Satıcılar : Hangi firmalardan fiyat istendiğini takip edebilmek için kullanılır.SA_Satici_Fiyat_Talep_Sec_Butonu.PNG butonu ile hangi satıcılara teklif verildiğinin seçimi yapılabilir. Eğer tüm firmalara teklif gönderilmiş ise SA_Satici_Fiyat_Talep_Tumu_Butonu.PNG butonuna basılarak tümünün seçilmesi sağlanır.

Satıcılar : Teklif gönderilecek satıcılar seçilir. Satıcı seçimi için SA_Satici_Fiyat_Talep_Sec_Butonu.PNG butonuna basılır.

SA_Satici_Fiyat_Talep_Satici_Secimi.PNG

Açılan ekranda Kod Yada açıklama kısmına fiyat talebi yapılacak satıcı bilgileri yazılarak SA_Satici_Fiyat_Talep_Satici_Secimi_Ara_Butonu.PNG butonuna basılır. Herhangi bir filtre yazılmadan arama yapılırsa tüm satıcı kayıtlarını getirecektir.
Sözleşmesi olanlar : Sözleşmesi olan firmaların listelenmesini sağlar.
Daha önce teklif alınanlar : Daha önce teklif alınmış firmaların listelenmesini sağlar.
Gelen firma listesinden tekli seçim yapılabileceği gibi Klavye kısayolu CTRL butonuna basılarak çoklu seçim yapılabilir. Eğer tüm firmalara fiyat talebi gönderilecekse liste ekranda sağ tıklama ile açılan menüden tümünü seç diyerek tümünü seçilmesi de sağlanır. Seçim yapıldıktan sonra Ekle_Butonu_.PNG butonuna basılarak firmalar ekranın alt tarafında yer alan seçilenler sekmesine alınır. Eğer hatalı seçim yapıldı ise seçilenler kısmında hatalı seçim yapılan firma seçildikten sonra Banket_Rez_Sil_Butonu.png butonuna basılarak firmanın seçilenler kısmından çıkarılması sağlanır. TamamKayitButon_Master.PNG butonuna basılarak seçim işleminin tamamlanması sağlanır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?