Satıcı Fiyat Teklifi

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Satıcılara gönderilen fiyat talepleri sonrası firmaların göndermiş olduğu fiyatların sisteme girilmesi için kullanılır. Burada girilen fiyatlar Fiyat Karşılaştırma ekranında görüntülenecek ve en uygun fiyatı veren satıcının seçilmesi ve sipariş verilmesi sürecinde kullanılacaktır.

Kullanımı

SA_Fiyat_Teklifi_Menu.PNG

SA Fiyat Teklifi Kayit Ekrani.PNG
Satın Alma Sekmesi altındaki Satıcı Fiyat Teklifi seçeneği ile firmaların göndermiş oldukları fiyatların sisteme girişi yapılabilir.

Belge No : Stok ayarlarındaki Satın Alma ayarlarında belge numarası ile ilgili ayarlara göre belge numarası otomatik sistem tarafından verilebileceği gibi kullanıcı tarafından da manuel yazılabilir.
Tarih : Teklif tarihi yazılır.
Vade : Satıcı kartındaki vade tanımına göre vade otomatik olarak sistem tarafından hesaplanır. Vade tanımı olmayan satıcılarda kullanıcı tarafından vade belirtilebilir.
Satıcı :Teklifin hangi satıcıdan geldiği bu alandan seçilir.
Form No : Satıcı seçimi yapıldıktan sonra Form No alanında satıcıya ait talep formları listelenir. Fiyat hangi form için gönderildi ise listeden seçilir. Form seçimi sonrasında formda ki malzemeler malzemeler alanına otomatik olarak gelir. Kullanıcı tarafından fiyat alanına firmanın gönderdiği fiyatlar yazılabilir.
Şablon : Sık kullanılan malzemeler için Şablon Liste oluşturulmuşsa buradan ilgili şablon seçilerek SA_Sablon_Ekle_Arti_Butonu.PNG artı tuşuna basıldığında şablondaki malzemeler fişe eklenecektir. Bunların üzerinde istenilen değişiklik yapılabilir, istenmeyen kalemler çıkarılabilir.
Vade : Fiyat ile ilgili vadenin belirtildiği alandır.
Teslim Süresi : Fiyat teklifi verilen malzemelerin teslimat süresi buradan belirtilir.
Nakliye Dahil : Gönderilen fiyata nakliyenin dahil olup olmadığı buradan belirtilir.
Satır Notu : Satırdaki not kısımlarına ilgili satır ile ilgili notlar yazılabilir.
Marka : Gönderilen teklif bir markaya özel bir fiyatsa marka sütununda marka seçimi yapılabilir.
Not : Fişin alt tarafında yer alan not alanına ise fişin tamamı ile ilgili bir not varsa yazılır. (Örneğin nakliye dahil bir teklifte firma aracı teslimatı 10-11 arasında yapacak gibi)
Ödeme Notu : Fiyat teklifinde ödeme ile ilgili özel bir durum varsa ödeme notu alanına yazılır.

Bütçe modülü kullanılan yerlerde fiş içerisindeki Kalan Bütçe alanında bütçe kalanı görülebilir. Kalan Sözleşme alanında da sözleşmede ki kullanım sonrası kalan rakam görüntülenir.

Fiyat Teklifi Diğer Menüsü

SA Fiyat Teklifi Diger Menusu.PNGFiyat Teklifindeki DigerKayitButon_Master.PNG butonuna basılarak açılan menüden Fiş satırlarındaki malzemeler ile ilgili işlemler yapılabilir.

Onay Kayıtları... seçeneği ile Onay Kayıtları ekranı açılarak seçilen satırdaki malzeme ile ilgili onay kayıtlarının gösterilmesini sağlar.
Alışlar... seçeneği ile Mal Alışları ekranı açılarak seçilen satırdaki malzeme ile ilgili alışların gösterilmesini sağlar.
Bakiyeler : seçeneği ile Stok bakiye listesi açılarak ilgili malzemenin hangi depoda ne kadar kaldığının gösterilmesini sağlar.
Sözleşme Kontrol Et - Boş Satırlar : Sözleşme seçimi olmayan boş satırlar için kontrolü yapılmasını sağlar.
Sözleşme Kontrol Et - Tüm Satırlar : Tüm satırlar için sözleşme kontrolü yapılmasını sağlar.
Satıcı Fiyat Teklifi Video

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?