Çalışma Tarihi Değiştirme

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Özellikle sezon kapanışı ve açılışı yapan işletmelerde sezon açılışında kapanış tarihinde kalan programın çalışma tarihinin kolaylıkla değiştirilmesini sağlar. Kullanıcı yetkilerinden yetkisi olan kullanıcıların bu işlemi yapmasına imkan vardır.

Sezon açılışında çalışma tarihi değişikliği için aşağıdaki işlemler yapılmalıdır.

  1. Tesisin kapalı olduğu süreç içerisinde oluşturulmuş ve iptal edilmemiş rezervasyonlar var ise bu rezervasyonları manuel iptal edilmelidir.
  2. Yetkili bir kullanıcı ile sisteme giriş yapılıp, çalışma tarihi değiştir seçeneği ile çalışma tarihi gün tarihinden bir gün önceye alınmalıdır. Örneğin 01 Nisanda işlem yapılıyorsa tarih 31 Mart olarak seçilmelidir. Bu işlemi yaparken Değişiklik TÜM Terminalleri Etkilesin seçeneği mutlaka seçilmelidir.
  3. Gün kapama işlemi yapılarak çalışma tarihinin içinde bulunulan günle eşit olması sağlanmalıdır.


 Gereksiz yere yapılan işlem tarihi  değişiklikleri sistemin kararlığı ve verinin güvenliğini olumsuz yönde etkileyeceğini öngörerek işlemden emin olunmadan yapılmaması gerekmektedir. 


Kullanımı

CalismaTarihiDegistir Menu.pngÇalışma tarihi değişikliği için ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/İşlemler yolu izlenerek Çalışma Tarihi Değiştir seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.


Klavye kısayolu Ctrl+T


CalismaTarihiDegistir Islem.pngYeni Çalışma Tarihi alanına yeni sezon açılış tarihi yazılır. Tüm terminallerde geçerli olması için Değişiklik TÜM teriminalleri etkilesin seçeneği seçilerek Tamam butonu ile tarih değişikliği tamamlanır.


Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?