Özel Folyo Aç

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Özel Folyo Aç

Kullanım Amacı

Konaklaması olmayan ama geliri olan müşterilerin gelirlerini kayıt altında tutmak ve konaklama folyoları gibi tahsilat ve fatura işlemleri yapabilmek için Özel Folyo açılır. Özel folyo gereksinimine örnek olarak, bir firma grubunun konaklama yapmadan belli bir süre yemek hizmeti alması durumunda harcamasını özel folyo açarak sistemde kayıt altında tutabilirsiniz. Ya da banket organizasyonunun hesaplarını tek bir faturada toplamak için tüm harcama girişlerine bir özel folyo açabilirsiniz.

Farklı otelden konaklaması sağlanan misafirler için Özel Folyo açılmaz. Bu durumlar için Sanal Oda uygulanması gerekmektedir.

Kullanımı


20_resepsiyon_ozelfolyo
Resepsiyon sekmesi altındaki Özel Folyo Aç seçeneği ile özel folyo açılabilir.

20_resepsiyon_ozelfolyo_kayit

Oda no alanında T ile başlayan bir numara sistem tarafından otomatik olarak verilmektedir. Kullanıcı tarafından verilen oda numarasını değiştirilebilir. Özel folyolara verilen oda numaraların gerçek oda numaralarından farklı olması gerekmektedir.

Departman Folyosudur: Departman adına bir özel folyo açılacaksa bu seçenek işaretlenmelidir.
Özel folyo çıkış tarihi folyonun kapatılacağı tarih olarak seçilmelidir. Böylece hesap takibinde kolaylık sağlanmış olur. Özel folyoda firma seçimi zorunludur. Misafir kartı seçilmediği sürece yapılan krediye kaldırma işlemleri direk olarak firma carisine işlenecektir.

Misafir_Kodu_Secme Misafir kodu kısmındaki işaretli landan misafir kartı seçimi yapılırsa krediye kaldırma işlemleri direk olarak misafir carisine işlenecektir.

Not alanında Checkout kısmında dikkat edilmesi gereken notlar yazılır. (örneğin faturanın hangi adrese kesileceği vs) Checkout sırasında göster kutucuğu işaretlenirse Checkout işlemi esnasında yazılan not pop-up penceresi olarak ekranda gösterilir.

Gerekli bilgiler girildikten sonra TamamKayitButon_Master butonuna basılarak özel folyo açma işlemi tamamlanmış olur. İşlem tamamlandıktan sonra belirtilen oda ve folyo numarası ile harcamalar kayıt altında tutulabilir.

Özel Folyo Check-Out


Özel folyonun çıkış işlemleri için Özel Folyo Kapama sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Yönlendirmeler

Çıkış (Check-out)
Folyolar

Kullanıcı Soruları
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?