Ürün Fişleri

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Ürünler ile ilgili fiş girişlerinin yapılması ve fişlerin kontrolleri için kullanılır.

Kulllanımı

70_Stok_Menu_Urun.FisleriStandart sekmesi altından yada Stok sekmesi altından Fişler butonuna tıklayarak stok fişleri listesine erişebilirsiniz.

Satış Fişi

70_Fisler_Satis.Fisi

Satış Fişi satılan ürünlerin programa girişi için kullanılır. Daha çok POS adisyon sistemi kullanmayan işletmeler de kullanılır. Pos kullanılan otellerde alınan Z Raporları ile otomatik olarak Satış fişine dönüştürülür. Reçete sistemi ile çalışılan yerlerde otomatik üretim yapılınca satılan miktar ve reçete baz alınarak program otomatik olarak tüketim yapar.

Ödenmez Fişi

70_Fisler_Odenmez.Fisi
Ödenmez Fişi, Personel veya yönetimin ücretsiz olarak kullanılan ürünlerin depodan düşüşlerinin yapılabilmesi için kullanılır. Daha çok POS adisyon sistemi kullanmayan işletmelerde kullanılır. Pos kullanılan otellerde eğer ödenmez adisyonlar bulunuyorsa bu adisyonlar alınan Z Raporları ile otomatik olarak Ödenmez fişine dönüştürülür. Reçete sistemi ile çalışılan yerlerde otomatik üretim yapılınca satılan miktar ve reçete baz alınarak program otomatik olarak tüketim yapar.

Üretim Fişi

70_Fisler_Uretim.FisiÜretim fişi satılan ürünlerin depodan düşüşünü sağlar. Üretim işlem seçeneği ile Satış fişlerini üretilmesi ile Üretim Fişleri oluşur.

Ürün Transfer Fişi

70_Fisler_U.Transfer.Fisi

Departmanlar arasındaki ürün transferleri Ü.Transfer fişi ile düzenlenir.

Örnek: Restoran deposundan banket için hazırlanan Menüleri, hammadde olarak değil ürün olarak gönderimi ile transfer kaydında kolaylık sağlanmış olur.


Ürün transfer fişinde belirtilen alan depo ve veren depo tanımlarına göre bağlı bulundukları departmanın menü tanımı varsa sadece o menüdeki ürünler seçilebilecektir. Yani bir yiyecek deposunda hangi Gelir Departmanlarında tanımlı is sadece o departmana tanımlanan menüdeki ürünler transfer fişinde seçilebilecektir.

Stok Ürün Transfer Fişi Video

Tüm Ürün Fişleri

70 fisler TumUrunFisleri.PNG
Program girilen tüm Ürün fişleri girildiği hali ile bu menüde saklar. Buradan aranan fişe ait bir bilgiye göre filtreleme yapılabilir; tarih, fiş türü, belge numarası, depo adı departman adı herhangi birisini yada tüm listeden aranan fiş yada fişleri bulabilir, çıktısını alabilir, değişiklik ve düzeltme yapılabilir.

Arşiv Dahil : Tüm ürün fişleri ekranında arşivdeki kayıtlarında gösterilmesini sağlar.
YeniKayitmaster.PNG Yeni Kayıt butonu yanındaki ok butonuna basılarak Satış Fişi, Ödenmez Fişi, Ürün Transfer Fişi ve Üretim Fişi kaydı yapılması sağlanır.
KopyalaButon Master.PNG Seçilen ürün fişinin kopyalanmasını sağlar.
DegistirButon Master.PNG Seçilen ürün fişinde değişiklik yapılmasını sağlar.
SilButon Master.PNG Seçilen ürün fişinin silinmesini sağlar. Silme işlemi kullanıcı yetkilerine bağlı olarak yapılabilir.
DigerButon Master.PNG Seçilen fiş ile ilgili kayıt girme not ekleme dosya ekleme gibi işlemlerin yapılması sağlanır.
DetayButon Master.PNG Değişiklik yetkisi olmayan kullanıcıların fiş detaylarını görmesi sağlanır.
OnizleButon Master.PNG Liste ekranının çıktısının alınması sağlanır.

Kullanıcı Soruları
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?