Şifre Değiştirme

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Şifre Değiştirme

Kullanım Amacı

Programda kullanıcılar tarafından yapılan işlemler log sistemi ile kayıt altına alınmaktadır. Kullanıcı yetkileri farklılık gösterebileceği için kullanıcıların varsayılan şifrelerini değiştirmesi için kullanılır.

Kullanımı

Kullanıcının Kendi Şifresini Değiştirmesi

00 sifre degistir ra.PNG
Sisteme kayıtlı olan kullanıcılar ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak Sistem menüsü altından Şifre değiştir seçeneği ile şifrelerini değiştirebilir..

00 sifre degistir.PNG


Şifre değiştir seçeneği ile gelen Kullanıcı Şifre Değişikliği ekranında ilk olarak mevcut şifrenizi Eski Şifreniz alnına yazılır.

İkinci adım olarak da yeni şifre girilir. Üçüncü adım da şifre doğrulaması için yeni şifre tekrar girilir ve şifre değiştirme işlemi Tamam seçeneği seçilerek tamamlanmış olur.


* Şifre değiştirme işlemlerinde alan geçişlerinde Enter yerine Tab tuşunun kullanılması gerekmektedir.Yönetici Tarafından Kullanıcı Şifresinin Sıfırlanması

Kullanıcilar ListeEkrani Sag Tiklama.PNGAna ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar yolu izlenerek Kullanıcılar seçeneğinin seçilmesi ile kullanıcı kayıtlarının listelenmesi sağlanır. Liste ekranında şifresi sıfırlanacak kullanıcı seçilerek sağ tıkla çıkan menüden Şifre Sıfırla seçeneği ile şifre sıfırlanır.

Şifresi Sıfırlanmış Kullanıcının Programa Girişi

00 giris.PNG
Şifresi sıfırlanan kullanıcı programa giriş yaparken kullanıcı adını yazarak Şifre alanını boş bırakarak Tamam seçeneğini seçmesi gerekmektedir.

00 sifre degistir.PNG


Giriş ekranından sonra yeni şifre oluşturulması için Kullanıcı Şifre Değiştirme ekranı üzerinde eski şifre alanına bir değer girilmeden Yeni Şifre alanına şifre girilir.

Tab-Key.jpgTab tuşu ile ikinci alana geçilerek Yeni Şifre (Tekrar) alnında yeni şifre tekrar girilerek Tamam seçeneği seçilir.

* Şifre değiştirme işlemlerinde alan geçişlerinde Enter yerine Tab-Key.jpg Tab tuşunun kullanılması gerekmektedir.

Şifre Değiştirime Video

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?