Aktivite Zamanları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Aktivite Zamanları

Aktivite Zamanları Tanımlama Sebebi

Aktivitelerin rezervasyonlarında standart zamanları varsa bu bölümde standart aktivite zamanları tanımlanabilir. Rezervasyon kayıt girişlerinde zaman tanımı ile başlangıç bitiş saatlerini tekrardan yazmaya gerek duyulmaz.

Örnek: Gündüz Düğünü, Akşam Düğünü vb...

Aktivite Zaman Tanımı

AktiviteZamanlariTanimiListe.PNGAna ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Aktivite/Aktivite Zamanları seçilerek aktivite zaman tanımlanır.

YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Aktivite Zaman tanımı yapılır.AktiviteZamanlariTanimiKayit.PNGKodu: Aktivite zamanın kısa adı bu alanda belirtilir.
Açıklama: Aktivite zamanın adı bu alanda belirtilir.
Başlangıç - Bitiş: Aktivite zamanın başlangıç ve bitiş tarihi bu alanda belirtilir.
Renk: Personel Mesai tanımlamasında Mesai tablosunda çalışma saatinin ne renkte olacağı belirtilir. Aktivite zamanları için tanımlama gerektirmez.
Çalışma Tarihidir:Personel mesai tanımı yapıldığında bu seçenek seçilir. Aktivite zamanları tanımında kullanılması zorunlu değildir.OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?