Bakiyeler

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Depo stok seviyelerini, bir önceki dönemden devir, depoya giren, depodan çıkan, depoda kalan,ortalama alış, son alış ve ortalama maliyeti görülebilir. Liste ekranında depo kodu, stok adı veya stok kodu vb. alanlara değer girerek listeleme yapılabilir.

Kullanımı

70_Maliyet_Bakiyeler

Standart sekmesi altındaki Bakiyeler seçeneği seçilerek stok kartının bakiye durumu görüntülenebilir. Stok kodunu yazarak hangi depoda, ne kadar stok olduğu (devir, giren, çıkan, kalan), ortalama alış ve ortalama maliyeti görülebilir. Stok kodu dışında Üst Grup, Ana Grup ve Alt Grup olarakta sorgulama yapılabilir.

Örneğin : Sadece ürün adı yazarak Tavuk Pirzolanın bakiyesini görebileceğimiz gibi stok grubuna PİLİÇ ETLERİ yazarak toplamdaki piliç eti bakiyesini de görebiliriz.

Liste Ekranı

Maliyet_Bakiyeler_Liste


İşletme : Grup işletmelerinde grubun farklı işletmelerinde ki bakiyelerin görüntülenmesi için kullanılır. Örneğin grubun hem İstanbul hem Antalya'da oteli varsa ikisinin bakiyelerini ayrı ayrı takip edebilir.
Tarih : Bakiyelerin seçim yapılan tarihteki durumunun görüntülenmesi için kullanılır.

Hareket Ekstresi

BakiyeListesi Hareket Ekstresi.PNGBakiye liste ekranında stok kartı seçildikten sonra Hareket Ekstresi.PNG butonuna basılarak seçili stok kaleminin devirden itibaren oluşan hareketlerini gösterir.

Arşiv kayıtlarını da göster : Hareket ekstresinde arşivlenmiş kayıtlarında görüntülenmesi sağlanır.

Fiyat Detay

BakiyeListesi Fiyat Detayi.PNGBakiye liste ekranında stok kartı seçildikten sonra Hareket Ekstresi.PNG butonuna basılarak seçili stok kaleminin ortalama maliyetini oluşturan hareketleri gösterir.

Tüketim

Bakiye liste ekranında seçili olan stok kartları için tüketim fişi oluşturur.Ctrl butonuna basarak çoklu seçim yapılabilir. Liste ekranında sağ tıklama ile açılan menüden Tümünü Seç diyerek liste satırlarının tamamının seçimi de yapılabilir. Çoklu seçim yapıldıktan sonra Tuketim Buton.PNG butonu yanındaki ok butonuna basılarak Seçili Satırlar için Tüketim Fişi Oluştur diyerek toplu tüketim fişi oluşturulabilir. Bakiye listesindeki Kalan sütunundaki değerler açılan tüketim fişindeki miktar kısmına otomatik olarak yazılır.

Bakiyeler Video

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?