Bekleyen Siparişler

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Bekleyen Siparişler

Kullanım Amacı

Satıcılara gönderilmiş olan siparişler bu ekranda listelenir ve satıcı tarafından teslimatı yapılan siparişlerin mal alış kayıtları otomatik olarak sipariş fişine bağlı olarak oluşturulur.

Kullanımı

BekleyenSiparislerMenu.PNG

Satın Alma sekmesi altındaki Bekleyen Siparişler seçeneği ile satıcılar geçilmiş olan siparişlerin listelenmesi sağlanır. Her bir satıcı sipariş tek fiş olarak değil sipariş içerikleri kalem kalem görünür. Liste ekranında satıcı asına yada sipariş verilen malzemeye göre filtreleme yapılabilir.

BekleyenSiparisler.PNG
DegistirButon_Master.PNG İlgili satırın bağplı olduğu satıcı sipariş fişinin açılması ve gerektiğinde değişiklik yapılması için kullanılır. Aynı işlem ilgili satıra çift tıklanarak da yapılabilir.

SA_Bekleyen_Siparisler_Fatura_Butonu.PNG Satıcı tarafından teslimi gerçekleşen malzemelerin faturalaştırılması ve stoklara işlenmesi için kullanılır. Fatura butonunun yanındaki ok butonuna basılarak açılan listede açılan işlemlerden uygun olanı seçilerek kayıt işlemi yapılır.

BekleyenSiparisler FaturaMenu.PNG
Sadece Seçili Siparişler Seçilen siparişlerin teslim alınmış olarak göstererek mal alış fişine çevirir. CTRL tuşuna basılarak birden fazla kalem seçilerek fiş oluşturulabilir. Stok modülü ile entegre olarak çalışma seçilmediyse sadece teslim alınmış olarak görünür Mal Alış Fişi açmaz.

Seçili FİŞ'teki Tüm Siparişler Seçilen siparişin bulunduğu fişteki tüm kalemleri teslim alınmış olarak göstererek mal alış fişine çevirir.
Seçili SATICI'nın Tüm Siparişleri Seçilen siparişi tedarik eden Satıcıya ait tüm siparişleri teslim alınmış olarak göstererek mal alış fişine çevirir.

Bekleyen Siparişler süreci ile satın alma süreci tamamlanmış olur. Satın alma süreci tamamlanan fişler içinde değişiklik yapılamaz.

Bekleyen Siparişler Video

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?