CM (Channel Manager) Entegrasyonu Sonrası Yapılması Gereken Kontroller

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

CM (Channel Manager) Entegrasyonu Sonrası aşağıdaki kontrollerin yapılması sistemin sağlıklı çalışması açısından önemlidir.


  1. CM (Channel Manager) üzerinden gelen rezervasyonları, Oda Rezervasyonları Liste ekranından Rez.Yaptıran filtresine göre sorgulayabilirsiniz.
  2. Entegrasyon ilk yapıldığında, sisteme düşen ilk rezervasyonlar manuel olarak oluşturulmuş olabilir. Mükerrerlik kontrolü yapılmalıdır.
  3. Sistem ilk kurulduğu dönemlerde, manuel kaydedilen bir rezervasyonda, misafir CM (Channel Manager) üzerinde değişiklik yaparsa, sisteme yeni bir rezervasyon olarak kayıt olacaktır. Mükerrerlik kontrolü yapılmalıdır.
  4. Yeni bir oda tipi yada kanal eklendiği durumda, Entegrasyon Kodu tanımı da eklenmelidir. Eklenmemesi durumunda rezervasyon düşerken bu tanımı dikkate almayarak, default tanımlara göre oluşturulacaktır. Yada oda tipi için doluluk bilgisi gönderilmeyecektir.
  5. CM (Channel Manager) üzerinde doluluk bilgilerinin güncellenip güncellenmediği kontrol edilmelidir. Güncellenmediği durumda destek ekibi ile iletişime geçilmelidir.
  6. İlk düşen rezervasyonlar CM (Channel Manager) sistemi ile karşılaştırılmalı ve oda ve firma bilgilerinin doğru olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yanlış düşmesi durumunda Entegrasyon Kodu alanı kontrol edilmelidir.
  7. Forecast gönderimleri için Oda Tipi toplam sayıları önemlidir. Bu yüzden de toplam sayıların doğru olduğu kontrol edilmelidir.
  8. Forecast karşılaştırma yapılırken Doluluk Grafiğinde yer alan BO seçeneğinin aktif edilmesi ve her oda tipi için ayrı ayrı karşılaştırma yapılması gerekir.
  9. Forecast karşılaştırması için hazırlanmış ekran Kapasite Kontrol ekranıdır. Kontrolleri bu ekranda ORS tabından yapabilirsiniz.
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?