Dönem Kullanım Listesi

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Devre Mülk sekmesinde Dönem Kullanım Listesi seçeneği ile sisteme kayıt edilen üyelerin dönem kullanımları tanımlanır.

Kullanımı

DevremulkMenuDonemKullanımListesi.PNG

DevreMülk sekmesi altındaki Dönem Kullanım Listesi seçeneği ile dönem kullanım listesi ekranı açılır. Dönem kullanım listesinden üyelere ait dönemleri kontrol edilebilir, rapor alınabilir, kullanım dönemi açılan üyenin kullanım dönemini rezervasyona dönüştürülebilir.


DonemKullanimListesi.PNG

YeniKayitmaster.PNG butonuna basılarak Dönem Kullanım detayı ekranı açılır ve dönem tanımı yapılabilir.


DevreMulk DonemKullanimDetayi.PNG

Dönemler sistem tarafından otomatik olarak oluşturulabildiği gibi 15_rezervasyonavanslari.listeekran.yenibuton.PNG butonuna basarak Dönem Kullanım detayı açılır. Açılan ekrandan Kullanım Tipi ve Dönem seçimi yapılıp TamamKayitButon_Master.PNG butonuna basılarak manuel kullanım ekleme işlemi de yapılabilir.

DevreMulk SonrakiDonemleriBelirle.PNG
Manuel kullanım oluşturduktan sonra YeniK. butonu yanındaki ok butonuna basılarak açılan listeden Sonraki Dönemleri Belirle seçeneği ile açılan Üye -Dönem Belirleme ekranında sonraki dönem kayıtları oluşturulabilir.


DevreMulkUyeDonemBelirleme.PNG


Ekran üzerinde üst pencerede üye hakkında bir veya birkaç bilgi girip Ara butonu ile listelenmesi sağlanır. Üye isminin sol tarafında yer alan kutucuk işaretlenerek üye seçimi yapılır. Kullanım Tipi alanında Kullanım seçilir. Üyenin Tüm Dönemleri seçeneği seçilip DevreMulkUyeDonemBelirlemeOlusturButonu.PNG butonuna basılarak dönem kayıtları oluşturulur.

DepatmanMenusu Kaydet Butonu.PNG butonuna basılarak yapılan değişikliklerin kaydedilmesi sağlanır.
Satir Sil Butonu.png butonuna basılarak hatalı kayıt satırlarının silinmesi sağlanır.
DevreMulkUyeDonemBelirlemeTemizleButonu.PNG butonuna basılarak hatalı kayıtların tamamının silinmesi sağlanır.

DevremulkMenuDonemKullanımListesiSagTik.PNG

Dönem kullanım listesinde sağ tıklama ile açılan menü ile;

Rezervasyon Oluştur: Rezervasyon oluştur seçeneği ile seçili olan döneme ait rezervasyonun oluşması sağlanır. Özellikle birden fazla dönem için rezervasyonun oluşturulabilmesi için liste ekranında değer girerek misafir adı veya dönem adı tarihi ekrana gelen kayıtların tümünü seçerek rezervasyon oluşturulabilir.

Bağlı Rezervasyonlar: Seçili dönem kaydına ait rezervasyon listesinin görünmesini sağlar. Tüm dönemler oluşturulduktan sonra artık liste ekranından dönemler seçilerek rezervasyon oluşturulur.

Yeni Rezervasyon ve Fiyat Anlaşması ile detaylı fiyatlandırma ve indirimler yapabilirsiniz. Bunun için Firma, Yeni Rezervasyon ve Fiyat Anlaşması sayfalarını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?