Folyo Hareketleri

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Gün içinde gerek çıkış yapmış gerekse halen kalan odaların hepsinin folyolarına ait hareketlerinin tamamını Folyo sekmesi altında Folyo Hareketleri seçeneği ile listelemek mümkündür.

Kullanımı

Folyo sekmesi altındaki Folyo Hareketleri seçeneği ile gün içinde yapılan tüm folyo hareketlerinin listelenmesi sağlanır.

30 folyo folyohareketleri.PNG


30_Folyo_FolyoHareketleri_Liste

Folyo hareketlerini sütun başlıklarına değer girerek ve/veya sütun başlıklarına tek tıkla artan ve azalan değer olarak sıralama olanağı da vardır. Böylece tüm folyoların hareketlerini tek tek incelemek yerine tüm hareketleri tek bir listede görme imkânı sağlanmış olur.

İşlemler

30_Folyo_FolyoHareketleri_Islemler
İşlemler seçeneği ile açılan menüden Harcama, Nakit Avans (Nakit ödeme girişi yada iadesi), Kredi Kartı Avans(Kredi Kartı ödeme girişi yada iadesi), Depozit, İndirim, Krediye Kaldırma, Transfer, Alt Folyo Bakiyeleri ve Folyo İşlem Bölme işlemleri yapılabilir.

Fatura

Folyo Extresi Fatura Butonu butonuna basılarak seçilen işleme ait Folyoya Fatura Hazırlama işlemi yapılabilir.

Seçilen işlem bir alt folyoya aitse Alt Folyoya Fatura Hazırlama işlemi yapılabilir.

İstenirse bir folyoya ait işlemler CTRL butonuna basılarak çoklu seçim yapılabilir ve Seçilen İşlemlere Fatura Hazırlama işlemi yapılabilir.

İşlem Transfer

Bir folyoya ait işlem seçilerek İşlem Transfer seçeneği ile folyo işlem transferi yapılabilir.Eğer birden fazla işlem transfer edilecekse CTRL butonuna basılarak çoklu seçim yapılabilir ve sonrasında işlem transfer yapılabilir.

İşlem İptal

Bir folyoya ait işlem seçilerek İşlem İptal seçeneği ile Folyo İşlem İptali yapılabilir.Eğer birden fazla işlem iptal edilecekse CTRL butonuna basılarak çoklu seçim yapılabilir ve sonrasında işlem iptali yapılabilir.

Sil

Seçilen işlemin silinmesi için kullanılır. Silme işlemi Kullanıcı Yetkilerine bağlıdır.

Döküm Al

Seçilen folyo işleminin ait olduğu folyonun dökümünü almak için kullanılır.

Yetkiler

İşlem Transfer: Kullanıcılar sayfasındaki Folyolar alanındaki İşlem Transferi özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.:İşlem İptal: Kullanıcılar sayfasındaki Folyolar alanındaki İşlem İptal özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.:İşlemler: Kullanıcılar sayfasındaki Folyolar alanındaki Tahsilat özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.:Hesap Transfer: Kullanıcılar sayfasındaki Folyolar alanındaki İşlem Transferi özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.:Krediye Kaldırma: Kullanıcılar sayfasındaki Folyolar alanındaki Tahsilat özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.:Oda Ücreti Bas: Kullanıcılar sayfasındaki Folyolar alanındaki Harcama Girişi özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.:Fatura: Kullanıcılar sayfasındaki Folyolar alanındaki Fatura özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.Kullanıcı Soruları
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?

Gezinti menüsü

Yukarı Git