Hasar Tipleri

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Hasar Tipleri

Tanımlama Amacı

Hasar Kategorilerine bağlı olarak hasar tipleri tanımı yapılarak hasarların tipine göre raporlanması ve analiz yapılması sağlanır.

Örneğin ODA kategorisine bağlı olarak DUSAKABIN, AYNA CAM vb. tanımlar yapılabilir.

Tanımı

HasarTipleriTanimListe.PNG
Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Operasyon/Hasar Tipleri seçilerek Hasar Tiplerinin tanımı yapılır.

Operasyon sekmesi altında Operasyon butonu altında Hasar Tipleri seçeneği seçilerek de Hasar Tipleri tanım ekranına ulaşılabilir.

YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Hasar Tipi tanımı yapılır.HasarTipleriTanimKayit.PNGKategori: Daha önceden tanımlanmış olan Hasar Kategorileri tanımları listelenir. Hasar Tipi tanımının hangi kategoriye ait olduğu bu alanda seçilir.
Kodu: Hasar tipi kodu bu alanda yazılır.
Açıklama: Hasar tipi adı bu alanda yazılır.
Aktif: Onay kutusunun işareti kaldırılırsa, Hasar Tipleri tanımı seçimi olan işlem sırasında bu tanım seçilemez.
Varsayılan: Onay kutusu işaretlenirse, Hasar Tipleri tanımı seçimi gerektiren işlem sırasında varsayılan Hasar Tipleri tanımı olarak bu tanım seçili gelir.OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?