Kasa Çıkışı

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kasa Çıkışı

Kullanım Amacı

Otel dışına yapılan ve önkasadan ödenen harcamalar ve gün içinde muhasebe departmanına yapılan nakit çıkışlarının kaydı için Kasa Çıkışı kullanılır.

Kullanımı

35_Onkasa_KasaCikis
Önkasa sekmesi altındaki Kasa Çıkışı için seçeneği seçilerek tanım ekranı açılır.Gerekli bilgiler girildikten sonra TamamKayitButon_Master butonuna basılarak kayıt işlemi tamamlanır.

35_Onkasa_KasaCikis_IslemKasa : Kasa çıkışının yapılacağı kasanın belirtildiği alandır.
Açıklama : Kasa çıkışının açıklamasının belirtildiği alandır.
Tutar : Kasa çıkışının tutarının belirtildiği alandır.
Döviz Kuru :Döviz kasasından çıkış yapılıyorsa döviz kurunun kullanıcı tarafından belirtilmesine imkan sağlanmıştır. M_Butonu butonuna basarak Merkez Bankası döviz kurunun gelmesi sağlanır.


Kasa Çıkışı Düzeltme

Kullanıcı yetkisinde silme yetkisi olan kullanıcı hatalı bir işlemi Kasa Kartları ekranından silebilir.

Silme yetkisi yoksa ve kasa çıkış rakamını fazla girmişse kasa çıkışı ekranında ki tutar alanına fazla yapılan kasa çıkış rakamının başına - işareti konularak kayıt yapılır. Örneğin kasa çıkışını 100 TL fazla yazan bir kullanıcı kasa çıkışı ekranında ki tutar alanına -100 yazarak balanslama yapabilir.

Silme yetkisi olmayan kullanıcı kasa çıkış rakamını eksik girmişse kasa açılışı ekranında ki tutar alanına eksik yapılan kasa çıkışı rakamını yazarak kayıt yapılır. Örneğin kasa çıkışını 100 TL eksik yazan bir kullanıcı kasa çıkışı ekranında ki tutar alanına 100 yazarak balanslama yapabilir.


Yetkiler

Döviz Kuru: Kullanıcılar sayfasındaki Önkasa alanındaki Döviz kuru değiştirme özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.


Kullanıcı Soruları
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?
"https://wiki.amonra.com.tr/index.php?title=Kasa_Çıkışı&oldid=60424" adresinden alındı.