Kat Bilgi Girişi

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kat Bilgi Girişi

Kullanım Amacı

Yapılan oda hizmetleri sonrasında tespit edilen oda durumu kişi, çocuk ve bebek sayısı bilgileri kat bilgi girişine kayıt edilir. Böylece resepsiyon tarafından verilen kat raporu ile tespit edilen farklılıkların takibinin yapılması sağlanmış olur.

Kullanımı25_oda_menu_katbilgi.JPG


Oda sekmesi altındaki kat bilgi girişi seçeneği ile kat bilgi girişi ekranına erişim sağlanır.

25_Oda_Katbilgigirisi


Açılan kat bilgi girişi ekranında ekranın sağ üst tarafında yer alan değerleri işle seçeneği seçilerek list ekranına değer girişi yapılması sağlanır.Burada dikkat edilmesi gereken nokta bilgi girişinin tüm odalar için yapılması gerektiğidir. Sisteme değer girilmemiş odalarda uyuşmazlık raporunda fark olarak görünecektir.


Sağ Tık Menüsü

KatBilgiGirisiSagtik.PNG


Liste ekranında her hangi bir kayıt seçili iken sağ tık ile işlem menüsüne ulaşılabilir.

Raporu Kaydet seçeneği ile kat bilgileri kayıt edilir.
Yeni Sıra No Oluştur seçeneği ile ekrandaki kat bilgi giriş dışında yeni bir sıra no ile yeni kat bilgi giriş oluşturulabilir. Böylece her ayrı mesai için farklı kat bilgi girişi yapılması sağlanır. Herhangi bir uyuşmazlık durumunda geçmişe dönük kayıt edilen bu raporlar üzerinden kontroller yapılabilir.
Değer Girilmemiş Odaların Durumu BOŞ seçeneği ile kat bilgisi girilmeyen odaların BOS olarak işaretlenebilir. Böylece sadece dolu yada çıkış yapan odaların durumu işlendikten sonra konaklama olmayan odaların sistem tarafından BOS olarak atanmasını sağlayarak zaman tasarrufu sağlanmış olur.


Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?