Kayıp Bulundu Durumları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kayıp Bulundu Durumları

Tanımlama Amacı

İşletmelerde kaybolan eşyanın bildirimi ve bulunan eşyanın durumu hakkında tespitlerin kolay yapılabilmesi için durum tanımları yapılır.

Tanımı

KayipBulunduDurumTanimListe.PNG

Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Oda/Kayıp Bulundu Durumları seçilerek otelde bulunan ve kaybolan eşyaların durum tanımları yapılır.


YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Kayıp Bulundu Durum tanım kaydı açılır.KayipBulunduDurumTanimi

Tipi: Tanımlanan durumun kaybolma veya bulunma durumu olduğu bu alandan belirtilir. İşletmelerde kaybolan ve bulunan eşyaların durum kayıtları için ayrı ayrı bildirim tanımlanması gerekmektedir.
Kodu: Tanımlanan Kayıp/Bulundu durumunun kısa kodunun belirtildiği alandır. Kayıt ekranında seçim bu alandan yapılacağından kısa kodun durumun anlaşılacağı kadar kısaltılmasını tavsiye ederiz.
Açıklama: Kayıp/Bulundu durumunun adının belirtildiği alandır.
Varsayılan Durumdur: Kayıp Bulundu kaydı açarken yeni kayıtta belirtilen tanımın seçili gelmesini sağlar.OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Kayıp Bulundu Durumları

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?