Kesilen Faturalar Lite

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

V4Lite KesilenFaturalar.PNG

Sistemde kesilmiş faturaları Kesilen Faturalar seçeneği ile görebiliriz.


30_Folyo_FaturaKayitlari_Liste

Yeni Kayıt

Yeni fatura kaydı girilebilir. Folyodan bağımsız manuel fatura kesme işlemleri için bu buton kullanılabilir. Bu işlemin yapılması kullanıcı yetkilerine bağlanmıştır. Folyo hesabına fatura kesmek için Folyolar sayfasındaki Fatura başlığı altındaki işlemler uygulanmalıdır. (Fatura kaydı girmenin gelirlere bir etkisi yoktur. Yani girilen fatura gelir ya da tahsilât bilgilerine veri kaydetmez.)

Değiştir

Sisteme kayıt edilmiş faturalarda değişiklik yapılmasını sağlar. Ayrıca bu ekranda herhangi bir nedenle yazıdıralamamış faturalar Kaydet&Yaz Butonuna basılarak yeniden yazdırılabilir

Sil

Sistemde kayıtlı faturaları siler. (Bu seçenek kullanıcı yetkileri ile kısıtlanır.)

Diğer

Diğer butonu ile seçili fatura kaydına ait dosya, not ve log ayrıntıları ve fatura yazdırma açıklamaları görülebilir.

Fatura_Iptal


Ayrıca Fatura İptal seçeneği ile fatura iptali yapılabilir.

Kesilen faturalar liste ekranından ayrıca e-fatura gönderimi de yapılmaktadır. E-fatura gönderimi hakkında bilgi almak için tıklayınız.
EfaturaNumaraAl.pngE-Fatura kayıtlarında fatura numarası değişiminde seçili kaydı seçip Diğer seçeneği ile çıkan menüden E-Fatura Numara Al seçeneği ile yeni fatura numara kaydını yapabilirsiniz.

Fatura_NumaraDuzenleGönderilen E-Fatura ve E-Arşiv kayıtlarının fatura numaralarında düzenleme gerektiğinde liste ekranında kayıt seçilerek sağ tık yada Diğer butonundan Liste menüsünden seçim yaparak yeni fatura numarası belirtebilirsiniz.

FaturaDigerSubesiz.PNG

Şubesiz Fatura Kayıtlarını Varsayılan Şubeye Aktar: Seçilen fatura kayıtlarında şubesi belirtilmemiş olanların varsayılan şube olarak düzenlenmesini sağlar.
Ödendi: Ödenen açık faturalar bu seçenekle tahsil edilmiş olarak gösterilir. (Program ayarlarından kredi tahsilatları cariye ekle seçeneği işaretli ise Fatura kayıtlarından açık fatura ödeme kaydı cari hesaplarını etkilemez.)
Detay: Fatura değişiklik hakkı olmayan kullanıcılar fatura kayıtlarının detaylarını görebilirler.
Önizle: Önizle seçeneği ile seçilen fatura yazdırılabilir, fatura listesi yazdırılabilir dosyaya aktarılabilir. (Excel, PDF, HTML vb.)
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?