Kontrat Analizi

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kontrat Analizi

Kullanım Amacı

Belirli tarihlerde acente ve firmalara verilen fiyatların analizinin yapılması ve genel görünümün gözden geçirilmesi için kullanılır. Özellikle yeni fiyat anlaşması imzalamalarından önce Kontrat Analiz ekranından dönemlerde hangi acenteye ne kadar fiyat verildiğinin gözden geçirilmesinde kolaylık sağlamaktadır.

Kullanımı

15 rezervasyon kontratanalizi.PNG
Rezervasyon sekmesinde Diğer butonun altındaki menüden Kontrat Analizi seçimi ile Firma ve Acentelere verilen tüm fiyatların ekranda görünmesi sağlanmaktadır.

15 rezervasyon kontratanalizi liste.png


Liste ekranında Firma türü, Kaynak, Pazar türüne göre firmaların fiyat anlaşmaları listelenir. Liste iki tarih arasındaki tüm fiyat anlaşma içeriklerinin gözden geçirilmesini sağlamaktadır.


Rez. Bilgileri: Liste ekranında rezervasyon sayısı, rezervasyon ortalama fiyat, toplam oda ve toplam kişi sayısı alanları eklenmesini sağlar..
Sadece Katalog Fiyatları: Fiyat Anlaşması kayıtlarında Katalog Fiyatı olarak belirtilen fiyat anlaşmalarının sadece ekranda görünmesini sağlar.
Grupla: Sütunlara göre gruplanabilmesi için Grup panelini üst ekranda görünmesini sağlar. Gruplama yapılacak bilgi alnı sürükle bırak ile panele getirildiğinde sürüklenen bilgi alanına göre gruplama düzenlemesi ekranda görülecektir.

İlk olarak ekrandaki sekme Liste sekmesidir. Liste sekmesi ile belirtilen tarih aralığındaki fiyat anlaşmaları kayıtlarının listelenmesi sağlanır.

15 rezervasyon kontratanalizi aylik.analiz.png
Aylık Analiz sekmesinde dönemsel fiyat karşılaştırmalı gösterilmektedir.


15 rezervasyon kontratanalizi analiz.PNG


Analiz ekranında Firma ve oda tipine göre fiyatları analiz etme imkanı vardır.

Yönlendirmeler

Fiyat Anlaşmaları
Fiyat Kodları
Doluluk

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?