Kullanıcılar

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanıcılar

Tanımlama Amacı

İşletmede programı kullanacak personellerin kullanıcı tanımlarının yapılması ve görevi/statüsüne göre yetkilendirme yapılması için kullanılır.

Kullanıcı açma işlemi için aşağıdaki formlardan birini doldurarak bize iletebilirsiniz.

Eğer tam yetkili bir kullanıcı tanımı yapılmasını istiyorsanız Tam Yetkilendirme Formu doldurup, destek@hotech.com.tr adresine dosya eki olarak, yetkili imza ve kaşeli olarak (yetkili kişi imza sirküleri ile birlikte) gönderilmesi gerekmektedir.

Eğer bir kullanıcı tanımı yapılmasını istiyorsanız Kullanıcı Yetkilendirme Formu doldurup, destek@hotech.com.tr adresine dosya eki olarak, yetkili imza ve kaşeli olarak gönderilmesi gerekmektedir.

Tanımlama

Yeni kullanıcı tanımı için ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar yolu izlenerek Kullanıcılar seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.

Kullanıcı ekranına geçişte güvenlik nedeniyle açılışta kullanıcı adı ve şifre girilmesi gerekmektedir. Kullanıcı Liste ekranı kapatılıncaya kadar tekrardan şifre ekranı gelmeyecektir.

Kullanıcı Grubu Tanımlama

KullaniciGrupTanimlama.PNG
Kullanıcılar liste ekranında YeniKButon Master.PNG butonu ile Kullanıcı Grubu açabilirsiniz.

Grup kaydı açarken Kodu alanı zorunlu alandır. Kullanıcı Kodu ve şifrenin belirlenmesi önemlidir. Email adresi de belirtilmesi program içinde mesajlaşma ve mail gönderiminde gerekli olabilir.

Pasif: Tanımlanan kullanıcı kayıtlarıyla işlem yapıldıysa kullanıcı kayıtlarının program arayüzünden silme imkanı yoktur. kullanıcı hareketlerinin daha sonra gerekebileceği göz önünde bulundurularak bu seçenek ile aktif kullanıcılar arasında görünmemesi ve kullanılmaması sağlanır.
Depo O.S.: Satın alma modülü olan işletmelerde Depo Çıkışı Onay seviyesinin belirlendiği alandır.
Sipariş O.S.: Satın alma modülü olan işletmelerde Sipariş Onay seviyesinin belirlendiği alandır.
İşlem yapabileceği bölümünde kullanıcının işlem yapabileceği departmanlar ve depoları belirtme imkanı vardır.
Menü Seti: Program menüsünde değişiklik yaparak yapılan değişikliklerin bu kullanıcı içinde de geçerli olması için kayıtlı menü ayarları bu alandan seçilir.
Yönetici: Programdaki tüm işlemleri yapmaya yetkisi olan kullanıcılara yönetici yetkisi verilir. Yönetici yetkisi olan kullanıcılar başka yönetici yetkisi olan kullanıcıların yetki seviyelerinde değişiklik yapabilirler.


Kullanıcı Tanımlama

KullanicilarListePersonel mesai ve personel seçimi gerektiren SPA Operasyon Banket vb. modüller kullanılıyorsa öncelikle Personel tanımı yapılması ve personel tanım kartında kullanıcı tanımı seçeneğinin seçilmesi tavsiye edilir.

Tanımlanacak yeni kullanıcının öncelikle mevcut bir gruba dahil olup olmadığını belirtmek gerekmektedir. Eğer kullanıcı tanımlanmış bir grubun yetkilerine sahip ise, grup panelinden kullanıcının grubunu belirtmek yeterli olacaktır. Daha sonra grup yetkilerinde yapılacak değişiklikler, gruba dahil tüm kullanıcıları etkileyecektir. Aynı yetkiye sahip birden fazla kullanıcıya özel yetkiler vermek yerine yetki grupları tanımlayarak kullanıcı yetkilendirmelerini daha hızlı ve düzenli yapabilirsiniz.
Pasifler Dahil seçeneği ile pasife alınan işten ayrılmış vb. durumdaki kullanıcıları görebilirsiniz. Tümü, Kullanıcı ve Grup olarak filtrelemeler yaparak kullanıcı kayıtları ve grup yetkilerini liste ekranında görebilirsiniz.

YeniKButon Master.PNG butonu ile Kullanıcı veya Yetki grubu açabilirsiniz.

KopyalaButon Master.PNG butonu ile aynı yetki veya gruba bağlı bir kullanıcı kaydı seçilerek kopyalanan kayıt üzerinde değişiklik yaparak daha hızlı kullanıcı kaydı açabilirsiniz.

DonemY ButonMaster.PNG butonu ile Genel Muhasebe modülü kullanan işletmelerde Firma dönem yetkilendirme belirlenebilir.

KullaniciKarti

Kullanıcı ve grup kaydı açarken Kodu alanı zorunlu alandır. Kullanıcı Kodu ve şifrenin belirlenmesi önemlidir. Email adresi de belirtilmesi program içinde mesajlaşma ve mail gönderiminde gerekli olabilir.
Dili: Programın menülerinin diline göre değişmesi için bu seçenek seçilir. (Program menülerinin farklı dillerde görünümü için Dil desteği lisansına sahip olmanız gerekmektedir.) Varsayılan Türkçe menü ekranını kullanan kullanıcılarda TRK Türkçe seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Seçilmemesi durumunda program ekranında bazı sütun başlıklarının Türkçe olmaması söz konusudur.
Ç.Depart: Kullanıcının çalıştığı departmanların seçildiği alandır. Seçim yapılmayan alanlarda kullanıcının işlem yapma imkanı yoktur.
Pasif: Tanımlanan kullanıcı kayıtlarıyla işlem yapıldıysa kullanıcı kayıtlarının program arayüzünden silme imkanı yoktur. kullanıcı hareketlerinin daha sonra gerekebileceği göz önünde bulundurularak bu seçenek ile aktif kullanıcılar arasında görünmemesi ve kullanılmaması sağlanır.
SA Onay S.: Satın alma modülü olan işletmelerde Satın Alma Onay seviyesinin belirlendiği alandır.
Depo O.S.: Satın alma modülü olan işletmelerde Depo Çıkışı Onay seviyesinin belirlendiği alandır.
Sipariş O.S.: Satın alma modülü olan işletmelerde Sipariş Onay seviyesinin belirlendiği alandır.
İşlem yapabileceği bölümünde kullanıcının işlem yapabileceği departmanlar ve depoları belirtme imkanı vardır.
Menü Seti: Program menüsünde değişiklik yaparak yapılan değişikliklerin bu kullanıcı içinde de geçerli olması için kayıtlı menü ayarları bu alandan seçilir.
Yönetici: Programdaki tüm işlemleri yapmaya yetkisi olan kullanıcılara yönetici yetkisi verilir. Yönetici yetkisi olan kullanıcılar başka yönetici yetkisi olna kullanıcıların yetki seviyelerinde değişiklik yapabilirler.


Kullanıcı tanımlama işleminde şifre boş olarak atanacaktır. Şifre değiştirme işleminin nasıl yapıldığı hakkında Şifre Değiştirme sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.


Kullanıcı bir gruba bağlı değilse yada yeni bir grup oluşturuluyorsa yetki seviyesini Ortak Yetkiler ve Özel Yetkiler olarak iki bölümde belirlenmesi gerekmektedir.
Kullanıcı bir gruba bağlı ise

Ortak Yetkiler


KullaniciKartiOrtakYetkiler.png
Ortak yetkiler kullanıcı işlemlerinde standart işlemler için belirlenen yetkilerdir. Özellikle Silme yetkisi her kullanıcıya verilmemesi gerekmektedir.
Liste/Rapor: Belirtilen modül içinde kullanıcının yapılmış olan işlemleri listeleme ve raporlama yetkisidir.
Ekleme: Belirtilen modül içinde kullanıcının sadece kayıt ekleme yapabilme yetkisidir.
Değişiklik: Kullanıcının belirtilen modülde, yeni kayıt ekleyebilme ve var olan kayıtlar üzerinde de değişiklik yapabilme yetkisidir. Bazı durumlarda işlem yapabilme yetkisi olarak da tanımlanabilir.
Örnek: CheckIn ve CheckOut modüllerinde bu yetki CheckIn yapabilme ve CheckOut yapabilme yetkisidir.
İptal: Belirtilen modül içinde kullanıcının yapılmış olan işlemleri geri alabilme ya da iptal etme yetkisidir.
Silme: Belirtilen modül içinde kullanıcının yapılmış olan işlemleri silebilme yetkisidir. (Uyarı: Silinen kayıtlar geri alınamazlar fakat içeriklerinin ve silen kullanıcı hakkında bilgi edinilebilir. Silme yetkisinin bu durum göz önüne alınarak kullanıcılara verilmesi gerekmektedir.)


Özel Yetkiler

Rezervasyon


KullaniciKartiOzelYet Rezervasyon.png
Rezervasyon özel yetkileri dışında Firmalar ve Fiyat Anlaşmaları ortak yetkileri de rezervasyon işlemleri için belirtilmesi gerekli yetkilerdir.
Fiyatlandırma: Rezervasyon kayıtlarında fiyat detayına girmek ve anlaşma fiyatlarını yeniden okutmak yetkisidir. Bu yetki verilmezse kullanıcı fiyatlarda hiç bir düzenleme yapamaz ve önceden tanımlanmış fiyatlar varsa her rezervasyon belirtilen fiyatları otomatik hesaplayarak kayıt eder. Rezervasyon aşamasında her hangi bir dönemde fiyat olmazsa fiyat sıfır gelir ve bu özel yetkiye sahip olmayan kullanıcılar sıfır fiyatlı rezervasyonları da fiyatlandıramazlar.
Özel Fiyat Verme: Daha önceden fiyat anlaşması tanımlı fiyat rezervasyona gelse bile bağımsız özel fiyatı girebilme yetkisidir.
Rez. İndirimi: Sistemde tanımlı fiyat anlaşmasından gelen fiyat yada özel fiyatlı rezervasyonlarda fiyatta indirim yapma yetkisidir. Buradaki indirim sadece rezervasyonun check in olmadan önce rezervasyon aşamasında yapılan indirimdir.
Fiyat Kilitleme: Fiyat kilitleme yetkisi ile fiyat değişikliklerine karşı fiyat kilitleme ve rezervasyon fiyatından kilit kaldırma yetkisidir.
Rez. Avansı: Rezervasyon Avansı girebilme yetkisidir.
Rez. Avansı Sil: Girilen rezervasyon avanslarını silebilme yetkisidir.
Geriye Dönük Rez. Girebilme (O,X,Z): Bazı durumlarda geçmişe dönük rezervasyon kaydı girmek gerekmektedir. Bu nedenle geçmişe dönük rezervasyon kaydı oluşturma yetkisi bu seçenekle kullanıcılara verilebilir.
Rez. Grup Sıfırlama: Grup rezervasyonunda oluşan oda dağılımını sıfırlama yetkisidir.
Forecast: Doluluk grafiğini görebilme yetkisidir
Rez Ayarları: Rezervasyon ayarlarına girebilme ve değiştirebilme yetkisidir.
Oda Blokajı: Rezervasyon oda blokajı kilitleme ve kilidi kaldırma yetkisidir.
Blokaj Kilitleme: Rezervasyon oda blokajı kilitleme ve kilidi kaldırma yetkisidir.


Aktivite

KullaniciKartiOzelYet Aktivite.png
Aktivite yetkileri Banket, SPA modülleri ve CRM modülü Mekan Rezervasyonları seçeneği için gerekli yetkilerdir.
Aktivite Menü İçeriği Değiştirme: Aktivite rezervasyonlarında belirtilen menülerin içeriklerinin değiştirebilme yetkisidir.
Aktivite Hizmeti Değiştirme: Aktivite rezervasyonlarında belirtilen hizmetin içeriklerinin değiştirebilme yetkisidir.
SPA Paket İçeriği Değiştirme: SPA rezervasyonlarında belirtilen SPA paketlerinin içeriklerinin değiştirebilme yetkisidir.
Aktivite Primleri: Aktivite personel/ürün prim tanımı ve aktivite primlerinin raporunu görebilme yetkisidir.
Aktivite Fiyat Kilitleme: Aktivite fiyatlarında yapılan değişiklikleri korumak amacı ile fiyat kilitleme ve kilidi kaldırma yetkisidir.
Mekan Rezervasyon İndirimi: Mekan rezervasyonunda fiyat indirimi yetkisidir.
Banket Rezervasyon İndirimi: Banket rezervasyonunda fiyat indirimi yetkisidir.
SPA Rezervasyon İndirimi: SPA rezervasyonunda fiyat indirimi yetkisidir.
Aktivite Ayarları: Aktivite ayarlarına girip değişiklik yapabilme yetkisidir.


CRM

KullaniciKartiOzelYet CRM.png
CRM modülü ile ilgili kullanıcı özel yetkileridir.
Kredi Kartı: Misafir kartında bulunan Kredi kartı bilgilerini görebilme yetkisidir. Yetkiye sahip olmayan kullanıcılar kredi kartı bilgilerini girebilir ama kayıtlı kart bilgilerini göremezler.
Kart Upgrade:
Toplu Mail İçerik Değiştirme: CRM Toplu Mail gönderimlerinde tanımlanan mail şablonlarının içeriklerinde değişiklik yapma yetkisidir.


Üyelik

KullaniciKartiOzelYet Uyelik.png


Üyelik İndirimi: Üyelik kayıtlarında fiyat indirimi yetkisidir.


Folyolar

KullaniciKartiOzelYet Folyolar.png
Harcama Girişi: Misafir folyolarına Harcama Girişi yapabilme yetkisidir.
İndirim: İndirim işlemi yapabilme yetkisidir.
İşlem Transferi: Folyo işlemlerini başka folyoya transfer edebilme yetkisidir.
Bakiye Transferi: Baki transfer işlemi yapabilme yetkisidir.
Düzeltme: Geçmiş tarihli hatalı folyo işlemlerini düzeltme işlemi yapabilme yetkisidir.
Folyo İşlem İptal: Gün içinde yapılmış folyo işlemlerini iptal edebilme yetkisidir.
Folyo Pasifleştirme: Folyoları pasif folyo yapabilme yetkisidir.
Özel Folyo: Özel Folyo açabilme yetkisidir.
Firma Krediye Kaldırma: Firma folyolarından krediye kaldırma yetkisidir. Bu yetki verilmediği durumda Firma ve Acente folyoları olan kredi folyolarından krediye kaldırma işlemini kullanıcı yapamaz.
Misafir Krediye Kaldırma: Misafir folyolarından krediye kaldırma yetkisidir. Bir misafir folyosundaki tutar bu seçenek seçilmediği sürece krediye kaldırılamaz ve tahsilat işlemi olarak nakit veya kredi kartı girmek zorunda kalır.
Önbüro Ayarları: Önbüro ayarlarını görebilme ve değiştirebilme yetkisidir.
Tahsilat: Folyo hesabından nakit veya kredi kardı tahsilatı yapabilme yetkisidir.
Folyo İşlem Kuru: Folyo işlem kurunu değiştirebilme yetkisidir.
Fiyatlandırma: Folyo hesabı üzerinde fiyatlandırma yapabilme yetkisidir.
GR F. İşleminde GS'da Fiyat Basma: Grup folyolarında oda harcaması girerken Gün Sonunda Oda Fiyatı Basma özelliğinin kullanılabilmesi yetkisidir.


Önkasa

KullaniciKartiOzelYet Onkasa.png
Döviz Bozdurma: Döviz bozdurma işlemi yapabilme yetkisidir.
Kasa İşlem Kuru: Ön kasa işlem kurunu değiştirebilme yetkisidir.
Döviz Kuru Değiştirme: Döviz kuru girebilme ve değiştirme yetkisidir. (Özellikle folyo tahsilat işlemlerinde dövizli tahsilatlarda kur değiştirilebilmesini sağlayan bir yetkidir. CheckIn sırasında zorunlu olan kur girişi bu yetkiye bağlı değildir. Kur değiştirme yetkisi her kullanıcıya verilmemesi gereken bir yetkidir.)
Cari Tahsilat: Misafir Cari hesabı tahsil etme yetkisidir
Kasa İşlemleri: Kasa Açılış, Çıkış, Transfer ve Harici Avans işlemlerini yapabilme yetkisidir.


Odalar

KullaniciKartiOzelYet Odalar.png
Room Rack Ayarları: Room Rack ayarlarını değiştirebilme yetkisidir.
Kat Bilgi Girişi: Kat bilgi girişinde işlem yapabilme yetkisidir.
Oda Değişikliği: Oda değiştirebilme yetkisidir.
Oda Durum Değişikliği: Oda durumu değiştirebilme yetkisidir. (Oda durumları KIRLI, TEMIZ, ARIZALI vb. değişiklikleri yapılabilmesini sağlar.)
Uyuşmazlık Raporu: Uyuşmazlık raporunu görebilme ve raporlama yapabilme yetkisidir.
Kapı Kartı (Dolu Oda): Kapı kilit entegrasyonlarında dolu odanın kapı kartının yapılabilmesini sağlar.
Kapı Kartı (Boş Oda): Kapı kilit entegrasyonlarında boş odanın kapı kartının yapılabilmesini sağlar. (Bu yetki, Check in işlemi yapılmadan boş odaya kapı kartı yapılmasını sağladığı için entegrasyonun güvenliği sağlayabilmesi için her kullanıcıya verilmemesi gerekmektedir.)


Anakapı

KullaniciKartiOzelYet Anakapi.png

Giriş/Çıkış Zamanı Değiştirme: Ana kapı giriş çıkış kayıtlarında ki zaman alanlarında değişiklik yapabilme yetkisidir.
Kilitli G/C Kaydı Açma: Kilitli olan giriş çıkış kayıtlarının kilidinin açabilme yetkisidir.


Gece İşlemleri

KullaniciKartiOzelYet GeceIslemleri.png

Adım Atlatma: Gün sonu işlem adımlarını tamamlamadan atlama yetkisidir.
Günsonu Devir: Gün Sonu işlemleri sonunda Gün Sonu devri yapabilme yetkisidir.


FaturaKullaniciKartiOzelYet Fatura.png
Tahsilat: Faturanın ödemesini girebilme ya da fatura listesinden faturayı ödendi olarak değiştirebilme yetkisidir.
İndirim: İndirim alanında değişiklik yapabilme yetkisidir.
Fatura Satır Değişikliği: Fatura içeriğinde değişiklik yapabilme yetkisidir.
Fatura Satır Açıklaması Değişikliği: Sadece fatura içeriğinde açıklama alanında değişiklik yapabilme yetkisidir.
Döviz Kuru Girişi: Fatura kaydında döviz kuru alanında değişiklik ve giriş yapabilme yetkisidir.
Bakiyeli Folyoya Fatura Kesme: Bakiyesi olan folyoya açık fatura kesebilme yetkisidir.
Bakiyesiz Folyoya Fatura Kesme: Bakiyesiz folyoya kapalı fatura kesebilme yetkisidir.
Kapanmış Folyoya Fatura Kesme: Çıkışı yapılmış ama faturası kesilmemiş folyoya fatura kesebilme yetkisidir.
Faturayı Listeden İptal Etme: Fatura listesinden fatura iptal edebilme yetkisidir.
E-Fatura Kesme: E-Fatura kaydı oluşturabilme yetkisidir. (E-Fatura gönderebilmek için Cari işlemler kısmında Muh. Entegrasyonu yetkisinin de verilmesi gerekmektedir.)
E-Fatura Numara Düzenleme: E-Fatura gönderilecek kayıtların fatura numarasının düzenlenebilme yetkisidir. (Fatura seri numaraları otomatik olarak artmaktadır. Bir sebepten dolayı fatura numara serisine düzenleme yapabilme yetkisidir.)
Fatura Kilit Açma: E-Fatura gönderilmiş bir fatura kaydının değişiliğie kilitli olması durumunda fatura kaydının kilidinin açılabilmesini sağlar.


Operasyon

KullaniciKartiOzelYet Operasyon.png
Görev Başlatma: Verilen görevi başlandı durumuna getirebilme yetkisidir.
Görev Bitirme: Verilen görev bitiminde bitirme durumuna getirebilme yetkisidir.
Görev Onaylama: Tamamlanan görevi onaylayabilme yetkisidir.
Görev Diğer Durumlar: Başlatma, Bitirme ve Onaylama dışındaki görev durumlarına getirebilme yetkisidir.
Departmanın Görevlerini Görebilir: Sadece kendi departmanına ait tüm görevleri görebilme yetkisidir.
Görevinin Görevlerini Görebilir: Göreve bağlı alt ve üst görevleri görebilme yetkisidir.
Tüm Görevleri Görebilir: Sisteme kayıtlı tüm görevleri görebilme yetkisidir.
Görev Ayarları: Görev ayarlarına girebilme ve değiştirebilme yetkisidir.
Kendi Talimatları: Kendi talimat tanımlarını görebilme ve düzenleme yetkisidir.
Görev Talimatları:Kendisine atanan görevlerde belirtilen talimat tanımlarını görebilme ve düzenleme yetkisidir.
Departman Talimatları: Departmanı ile ilgili tanımlanan talimatları görebilme ve düzenleme yetkisidir.
Tüm Talimatlar: Tüm talimatları görebilme ve düzenleme yetkisidir.


Yönetim

KullaniciKartiOzelYet Yonetim.png
Tanımlar: Programla ilgili tanımlamalar yapabilme yetkisidir.
Ortak Tanımlar: Birden fazla oteli tek bir veri tabanında çalıştırıldığı durumlarda her otel için aynı tanımının kullanılabilmesini sağlayan yetkidir.
Ayarlar: Program genel ayarlarına girebilme ve değiştirebilme yetkisidir.
Raporlar/Analizler: Program da bulunan raporları ve analizleri görebilme yetkisidir.
Rez. Analizleri: Analiz ekranındaki rezervasyon analizlerini görebilme yetkisidir.
Gelir Analizleri: Analiz ekranındaki gelir analizlerini görebilme yetkisidir.
Devir Bakiyesi Düzeltme: Gün sonu balans kontrollerindeki uyuşmazlıklarda Günlük analiz raporunun yeniden hesaplatılabilmesi yetkisidir.
Gelir Düzeltme: Gün sonu balans kontrollerindeki uyuşmazlıklarda yarına devirin değiştirilebilmesi yetkisidir.
Döviz Kuru Düzeltme: Eski döviz kurlarını düzeltme yetkisidir. Bu yetkiye sahip olmayanlar sadece yeni kur girebilmeye yetkisine sahiptirler.
Rapor Sistem Klasörü Erişim: Rapor Düzenleyicisindeki rapor ağacından Sistem klasörüne erişim yetkisidir.
Rapor İşletme Klasörü Göster: Rapor Düzenleyicisindeki rapor ağacından İşletme klasörüne erişim yetkisidir.
Rapor Bağlı Dosyalar Klasörü Göster: Rapor Düzenleyicisindeki rapor ağacından bağlı dosyalar klasörüne erişim yetkisidir.
Rapor DB Dosyaları Göster: Rapor Düzenleyicisindeki rapor ağacından Veritabanı klasörüne erişim yetkisidir.
Rapor Std Arşiv Klasörü Göster: Genel sekmesindeki Arşiv klasörüne erişim yetkisidir.
Rapor Tasarımı: Standa raporların tasarımlarını değiştirebilme yetkisidir.
Izgara Ayarları: Ekran ayarlarındaki sütunların tüm kullanıcılar için değiştirebilme ve sıfırlayabilme yetkisidir.
Mobil Erişim: RaMobile kullanabilme yetkisidir. Lisansınızda Ramobile varsa kullanıcıların bu hizmeti kullanabilmesini bu seçenek ile sağlayabilirsiniz.


Cari Hesaplar


KullaniciKartiOzelYet CariHesaplar.png

Personel Cari Hesapları: Personel hesaplarını görebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.
Banka Cari Hesapları: Banka ve Kasa hesaplarını görebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.
Satıcı Cari Hesapları: Satıcı cari hesaplarını görebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.
Firma Cari Hesapları: Firma cari hesaplarını görebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.
Misafir Cari Hesapları: Misafir Cari hesaplarını görebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.


Cari İşlemler


KullaniciKartiOzelYet CariIslemler.png
Muhasebe Entegrasyon: Muhasebe programları ile entegrasyonu sağlayan arayüzü kullanabilme yetkisidir.
Geriye Dönük Değişiklik: Cari işlemlerde geçmiş tarihe işlem yapabilme yetkisidir.
Cari Hesap Tam Yetkili: Cari işlemlerde otomatik oluşturulan işlemleri değiştirebilme yetkisidir.
Muhasebe Ayarları: Muhasebe entegrasyonu arayüzüne girebilme ve ayarları değiştirebilme yetkisidir.


Genel Muhasebe


KullaniciKartiOzelYet GenelMuhasebe.png
Fiş Kilitleme: Muhasebe fişlerinin değiştirilmemeleri için fiş kilitleme yetkisidir.
Fiş Kilit Açma: Kilitli olan fişin kilidinin kaldırılma yetkisidir.
Fiş Satırı Kilitleme: Muhasebe fişi içerisindeki herhangi bir satırı kilitleme yetkisidir.
Fiş Satırı Kilit Açma: Kilitli olan fiş satırının kilidinin kaldırılma yetkisidir.
Geriye Dönük Değişiklik: Geriye dönük değişiklik yapabilme yetkisidir.
Hesap Plan Yetkileri: Muhasebe Hesap Planı yetkileri bölümüne girebilme ve yetkilendirme yapabilme yetkisidir.
Dönem Kapatma: Muhasebe dönemi kapatabilme yetkisidir.


Stok Tanımları


KullaniciKartiOzelYet StokTanimlar.png

Ünite Satış Menüsü: Satış menüsü girebilme ve değiştirebilme yetkisidir.
Reçete Tanımları: Reçete tanımlama ve tanımlanmış reçetede değişiklik yapabilme yetkisidir.
Stok Ayarları: Stok Ayarları ekranına girip ayarlarda değişiklik yapabilme yetkisidir.


Stok Fişleri


KullaniciKartiOzelYet StokFisleri.png

Geriye Dönük Değişiklik: Stok hareketlerinde geriye dönük değişiklik yapabilme yetkisidir.
Fiş Kilitle: Tüm stok fişleri liste ekranında Alış fişlerinde fiş kilitleme yetkisidir.
Fiş Kilit Açma: Tüm stok fişleri liste ekranında Alış fişlerinde kilitli olan fişleri açma yetkisidir.
Ent. Aktarım İşlem Değişikliği: Entegrasyonu yapılmış fiş hareketlerinde değişilik yapılabilmesini sağlar. Bu yetki seçili değilse fiş hareketleri içeriği sadece görülebilir.
Satınalma Bağlantılı İşlem Değişikliği: Satın alma işlemlerine bağlı olarak oluşan Mal Alış Fişi gibi fişlerde değişiklik yapabilme yetkisidir.

Aylık Kapanış (Sayım)


KullaniciKartiOzelYet AylikKapanisSayim.png


Devir Geri Alma: Ay sonu devir işlemini geriye alabilme yetkisidir.


Satın Alma

KullaniciKartiOzelYet SatinAlma.png
Ana Depodan Talep: Ambar talep fişi oluşturma yetkisidir.
Ana Depodan Talep Değerlendirme: Ana depo taleplerini değerlendirme yetkisidir.
Satın Alma Talep: Satın alma talebi oluşturma yetkisidir.
Satın Alma Talep Değerlendirme: Satın alma taleplerini değerlendirebilme yetkisidir.
Satıcı Sipariş: Satıcı siparişi girebilme yetkisidir.
Satıcı Siparişleri Değerlendirme: Satıcı siparişlerini değerlendirebilme yetkisidir.
Depo Giriş: Depo girişi yapabilme yetkisidir.
Depo Çıkış: Depo çıkışı yapabilme yetkisidir.
Depo Sayım: Depo sayımı yapabilme yetkisidir.
Satıcı Teklif: Satıcı teklif fişi girebilme yetkisidir.
Satıcı Fiyat Talebi: Satıcılar fiyat talebi girebilme yetkisidir.
Fiyat Karşılaştırma: Satıcılardan gelen teklifleri karşılaştırabilme yetkisidir.
Depo İade: Depo iade yapabilme yetkisidir.
Satıcı İade: Satıcıya sipariş iade kaydı girebilme yetkisidir.
Fiyat Seçimi: Fiyat karşılaştırmada fiyat seçimi yapabilme yetkisidir.
Şablon Liste: Ana depodan talep fişleri için şablon liste oluşturabilme yetkisidir.
Zimmet: Zimmet Fişi açma yetkisidir.
Zimmet İade: Zimmet İade Fişi açma yetkisidir.
Onay Listesi: Satın alma onay listesini görebilme yetkisidir.
Depo Talep Tarihi: Depo talep tarihini değiştirebilme yetkisidir.
SA Talep Tarihi: Satın alma talep tarihini değiştirebilme yetkisidir.


Finans Talepleri

KullaniciKartiOzelYet FinansTalep.png
Onay Listesi: Finans talep modülünde Onay Listesi görebilme ve onay verebilme yetkisidir.
Ödeme Plan: Finans talep modülünde Ödeme Plan ekranına girebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.
Çek Listesi: Finans talep modülünde Çek Listesi ekranına girebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.
Tahsilat Talep: Finans talep modülünde Tahsilat talep yapabilme yetkisidir.
Tahsilat Plan: Finans talep modülünde Tahsilat Plan ekranına girebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.
Ödeme Kara Liste: Finans talep modülünde Ödeme Kara Liste ekranına girebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.
Nakit Akım: Finans talep modülünde Nakit akım ekranına girebilme ve işlem yapabilme yetkisidir.


POS

KullaniciKartiOzelYet POS.png
POS Ayarları: POS ayarlarını değiştirebilme yetkisidir.
POS Yönetici: Adisyonu açan kapatsın vb güvenlik seçeneklerini aşabilme yetkisidir.
POS Fatura Bilgisi Silme: POS arayüzünde kesilen fatura kaydını silebilme yetkisidir.
POS Satır Değişiklik: POS adisyon ekranında satırda değişiklik yapma yetkisidir.
POS Satır Silme: POS adisyon ekranında satır silebilme yetkisidir.
POS Satır iade: POS adisyon ekranında satır iade yapabilme yetkisidir.
Tahsilat Değiştirme: Kapanmış peşin satış adisyonlarında, POS adisyon kaydında işlem geri almadan tahsilat tipinin değiştirilebilmesi yetkisidir.
Eksili İşlem Girme: POS adisyon ekranında satırda eksili işlem kaydı yapabilme yetkisidir.
X Raporu: Kullanıcının X Raporu alabilmesini sağlayan yetkidir.
Z Raporu: Kullanıcının Z Raporu alabilmesini sağlayan yetkidir.
İndirim: POS satış uçbiriminde indirim yapabilme yetkisidir.


Sistem Destek

KullaniciKartiOzelYet SistemDestek.png
Sistem Destek yetkileri sistemin verimli çalışması için tüm kullanıcıların ulaşamaması gerekebilir. Sadece ne işlem yaptığını bilen kullanıcıların bu yetkilere sahip olması gerekmektedir.
Servis Programı: Programın teknik destek ve veritabanı bakımı için olan arayüzünü kullanma yetkisidir.
Kullanıcı Yetkilendirme: Kullanıcılara yetki verme ve kısıtlama işlemi yapabilme yetkisidir.
Ana Menü Özelleştirme: Ana menüdeki işlemler listesini düzenleyebilme yetkisidir.
SQL Çalıştırma: Veritabanında derleme yapabilmek için SQL çalıştırabilme yetkisidir.
Çalışma Tarihi Değişikliği: Çalışma tarihini değiştirebilme yetkisidir.
Lisans Bilgileri: Lisans bilgilerini değiştirebilme yetkisidir.
İşletme Bilgileri: İşletme Bilgileri ekranına girebilme ve değişiklik yapabilme yetkisidir.
Logo Değiştir: Program arayüzüne eklenen tesis logosunu değiştirebilme yetkisidir.
Veri Tabanı Değiştir: Kullanılan veritabanını başka bir veritabanı ile değiştirebilme yetkisidir.
Veri Aktarımı: Rapor ve liste ekranlarından dosyaya aktarmalarda Excel, XML, HTML ve TXT dosya tipinde aktarım yapabilme yetkisidir.
Rapor Aktarımı: Rapor ve liste ekranlarından dosyaya aktarmalarda PDF dosya tipinde aktarım yapabilme yetkisidir.
Sistem Yöneticisi: Teknik detay gerektiren değişiklikler ve dosya menüsünde sistem dosyalarında değişiklik yapabilme yetkisidir.


Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?