Mekan Rezervasyonu

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Misafirlerin otel içindeki mekanlardan (restoran, spor alanları vs.) yararlanmak için rezervasyon isteklerinin kayıt edilmesi gerekmektedir. “Mekan Rezervasyonu” seçeneğiyle bu tür rezervasyon istekleri yapılır.

Kullanımı

MekanRezervasyonMenu.PNG

CRM Banket Rezervasyonlari Liste Ekrani.PNG

CRM sekmesi altındaki Mekan Rezervasyonları menüsünden mekan rezervasyonları listelenebilir. Liste ekranında Tarih, Oda Numarası, Misafir Adi, Mekan gibi kriterlere göre filtreleme yapılabilir.
Durum : Mekan rezervasyonlarının duruma göre filtrelenmesi sağlanır. (Örneğin İptal olanlar bitenler vb)
Opsiyonu Geçenler : Mekan rezervasyon kartındaki opsiyon tarihine göre opsiyon tarihi geçenlerin filtrelenmesi için kullanılır. Yoğun rezervasyon olan mekanlarda bu seçenek ile opsiyonu geçen misafirler ile iletişim kurularak gerekirse rezervasyon durumunun güncellenmesi sağlanır.


Yeni Mekan Rezervasyonu Açma

Mekan rezervasyonları ekranında CRM_Banket_Rezervasyonlari_YeniRez_Butonu.PNG butonuna basılarak Mekan Rezervasyon kartı açılır.

40_CRM_Mekan.Rezervasyonlari

Oda No: Misafir otelde kalan bir misafirse oda numarası buradan seçilir.
Odadakiler: Odada konaklayan 2. yada 3. kişi adına rezervasyon yapılacaksa Odadakiler seçeneği ile odadaki tüm misafirler listelenir ve rezervasyon yapılacak misafir seçildikten sonra ekranın alt tarafındaki Misafiri Seç seçeneği ile misafir seçimi yapılır.
Aktivite: Daha önceden sisteme tanıtılan Aktivite türü seçilir. Bu alanda yapılan seçimlere göre altta bilgi sekmeleri oluşacaktır. Aktivite tanımından hangi bilgi sekmesinin hangi aktivite tipinde gerekli olacağını belirtebilirsiniz. Bilgi sekmeleri ile ilgili detaylı bilgiyi Banket sayfamızdan inceleyebilirsiniz.
Zaman: Önceden tanımlanmış bir Aktivite Zamanı varsa seçilir yoksa elle giriş için boş bırakılır.
Mekan: Sistemde tanıtılmış Mekanlardan rezervasyon yapılacak mekan seçilir.
Masa No: Sisteme tanıtılmış mekanda masa numarası varsa bu alanda belirtilir.
Durum: Yapılan rezervasyonun durumu belirtilir. (Rezervasyon, Bekleme, İçeride, Bitti, İptal Gelmedi)
Not : Mekan rezervasyonu ile ilgili not varsa bu alana yazılır.
Hesap Bul: Yazılan kart numarasına ait hesabı bulur.

Bilgi Sekmesi

CRM Mekan Rezervasyonu BilgiSekmesi.PNG
Bu sekmede Misafir bilgisi kısmında misafirin bilgileri görüntülenir. Mekan Bilgisi ve Mekan dolulukları kısımlarında da mekan kapasiteleri ve dolulukları ile ilgili bilgiler görüntülenir.

Notlar Sekmesi

CRM Mekan Rezervasyonu NotlarSekmesi.PNG
Mekan rezervasyonu ile ilgili ekstra not girişi yapılması sağlanır. Örneğin opsiyon tarihi gelen bir misafir arandığında misafirin opsiyon tarihini ileri alma gibi bir talebi varsa bu alandan yazılabilir. Ekle_Butonu_.PNG seçeneği ile not eklenmesi, Grup_Rez_Degistir_Buton.png seçeneği ile yazılan notta değişiklik yapılması sağlanır. Sil_butonu_.PNG seçeneği ile yazılan notun silinmesi sağlanır.

Fiyat Sekmesi

CRM Mekan Rezervasyonu FiyatSekmesi.PNG
Mekan rezervasyonu için bir fiyatlandırma yapılacaksa Mekan F. kısmında belirtilir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?