Mekan Tablosu

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Mekan rezervasyonlarının tablo üzerinde mekan tarih ve saat bazlı olarak kontrol edilmesi için kullanılır.

Kullanımı

CRM sekmesi altındaki Mekan Tablosu seçeneği ile mekan tablosu açılarak mekanlardaki rezervasyon kayıtları güncellenebilir. MekanTablosu_Menu.PNG


40_CRM_Mekan.Tablosu
Mekan rezervasyonlarının genel görünümüne Mekan Tablosundan bakılabilir. Mekan tablosundaki görünüm saatlik, günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak gösterilebilir.


Tabloda bir mekanın olduğu sütunda sağ tıklama yaparak gelen Yeni Rez. seçeneği ile yeni bir rezervasyon kaydı oluşturulabilir.

Tabloda bulunan rezervasyonların sürükle bırak tekniği ile saati mekânı değiştirilebilir. Ayrıca üzerinde sağ tıklayarak rezervasyonu silme (iptal etme) imkânı da vardır.
Yenile Butonu.PNG Mekan tablosundaki bilgilerin yenilenmesi için kullanılır.
Bugun_Butonu.PNG Mekan tablosunda farklı bir tarih için kontrol yapıldıktan sonra bugünkü tarihe geri dönmek için kullanılır.
Ayarlar_Butonu.PNG Takvim seçeenkleri ile ilgili ayarlarının yapılması için kullanılır. DigerButon_Master.PNG Butonu ile Sıralama (Koda, Ekran Sırasına yada gruba göre) ve görünüm (Saat, Gün, Haftaiçi, Ay, Yıla göre) ile ilgili ayarlamalar yapılabilir.

40_CRM_Mekan.Tablosu.Ayarlar


Çalışma günleri saati ayrıca takvim görünümünü Saatlik, Günlük, Haftalık, Aylık ve Yıllık olarak görünüm ayarları yapılabilir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?