Menü Özelleştirme

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Menü Özelleştirme

Kullanım Amacı

Programdaki menülerin işletmeye özgü olarak uyarlanması için kullanılır.Menü özelleştirme işlemi yapılabilmesi için öncelikle Kullanıcı Ayarlarında Menü özelleştirmeye izin ver seçeneğinin seçili olması gerekmektedir.

Kullanımı

Daha_Fazla_Komut

Menü özellşetirmeye izin ver seçeneği seçildikten sonra menüdeki herhangi bir işleme sağ tıklama yaparak açılan listeden Daha Fazla Komut seçeneğine tıklanır. Sonrasında aşağıdaki işlemlere göre silme,buton adını yeniden adlandırma yada menüde sadece kullanılacak buton yada sekmelerin kalması sağlanabilir.Reset

Menu_ozellestirme

Menü özelleştirmesi yapılan butonun adının orjinal haline döndürülmesi için reset seçeneği kullanılır.Menü özelleştirme ekranı açıkken menüde resetleme yapılacak buton seçildikten sonra Reset butonuna basarak buton isminin orjinal haline dönmesi sağlanır.


Silme

Menu_ozellestirme

Menü özelleştirme ekranı açıkken menüde silinecek butona sağ klik yaparak gelen listeden Delete diyerek butonun silinmesi sağlanır.

Yenidem Adlandırma

Menu_ozellestirme

Menü özelleştirme ekranı açıkken menüde silinecek butona sağ klik yaparak gelen listeden Name satırındaki kutucuğa butona verilecek yeni isim yazılarak yeniden adlandırma yapılabilir.Örneğin Misafir Kartları buton adı Misafir Profili olarak değiştirilebilir.

Menü Düzenleme/Araçlar

Menu_ozellestirme_Menu_Duzenleme
Daha_Fazla_KomutMenü özellşetirmeye izin ver seçeneği seçildikten sonra menüdeki herhangi bir işleme sağ tıklama yaparak açılan listeden Daha Fazla Komut seçeneğine tıklanır. Gelen ekranda araç çubukları seçeneğinden menülerle ilgili seçenekler tıklanarak ekranda gösterilmesi yada tiklerin kaldırılması yapılarak menüde gösterilmemesi sağlanabilir.

Menü Düzenleme/Komutlar

Menu_ozellestirme_Menu_Duzenleme

Menü özellşetirmeye izin ver seçeneği seçildikten sonra menüdeki herhangi bir işleme sağ tıklama yaparak açılan listeden Daha Fazla Komut seçeneğine tıklanır. Gelen ekranda Komutlar seçeneği seçilir. ekranın sol tarafında programdaki sekme başlıkları sağ tarafında da sekmeler içindeki butonlar görüntülenir.Sağdaki menüden bir buton seçilip mouse sol butonuna basılı tutarak sürükle bırak yapılarak taşıma işlemi yapılabilir. Örneğin CRM sekmesi altındaki Misafir kartları butonu sürükle bırak yöntemi ile SPA sekmesi altına taşınabilir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?