Mesaj Şablonları Tanımı

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Mesaj Şablonları

Mesaj Şablonları Tanım Amacı

Mesaj şablonları özellikle CRM Toplu İletişim ve otomatik mail gönderimlerinde mail tasarımı yapmak ve ayrıca program üzerinde belirtilen şartlara göre uyarı mesajlarının tasarımının yapılacağı bölümdür.

Mesaj Şablonları Tanımı

Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Mesajlaşma/Mesaj Şablonları seçilerek Mesaj Şablonları tanımı yapılır.

MesajSablonlari

YeniKButon_Master butonu ile yeni mesaj şablonu tanımı yapılır.

Metin Düzenleme

MesajSablonlariMetinDuzenlemeBirinci pencerede veri tabanından getirilecek veri alanları bulunmaktadır. İkinci pencerede mesaj/mail metni düzenlenirken veri alanlarına çift tıklayarak ekleme yapılabilir.

Örnek: Mesaj/Mail düzenlerken misafir isminin veri tabanından gelmesi için CLIENTNAME üzerine çift tıklayarak {FULLNAME} Misafir adı olarak görülecektir. Böylece her mail gönderiminde misafir adı mail adresine göre değişecektir.

Eğer şablon Türkçe karakter içeriyorsa Dil TRK seçilmeli ve TRK Dil tanımının Win Dil Kodu = 162 olmalıdır. Dil tanımı için tanımlama butonu Genel TanimButon.png kullanılarak tanımlamada değişiklik yapabilirsiniz.

Önizleme

Mesaj metinleri HTML veya sadece metin olarak da yazılabilir. Metin mesajlarını Metin Düzenle alanına yazabilirsiniz. HTML kullanılacak ise, Ayaralarda yer alan HTML seçeneğinin aktif edilmesi ve HTML formatının Metin Düzenle alanına kopyalanması gerekmektedir.
MesajSablonlariMetinOnizleme

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?