Misafir Dilleri Tanımı

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Diller

Tanımlama Amacı

Misafir dilleri sisteme program tarafından tanımlı gelir. Misafiri rezervasyon aşamasında girilen milliyetine bağlı olarak dili ekrana gelir. Rezervasyon teyit mektubu, folyo dökümü misafir anketi vb. uygulamalarda misafirin diline göre farklı dillerde arayüz hazırlamak mümkündür.

Tanımı

Diller
Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Misafir/Diller seçilerek ekstra misafir dilleri tanımlanabilir.

YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Misafir Dil tanımı yapılır.DillerKayit
Kodu: Misafir Dil kodunun belirtildiği alandır.
Açıklama: Misafir Dil açıklamanın belirtildiği alandır.
'Google Kodu: Arayüz menü isim değiştirme işleminde sistem Sözlük 'ekranını CTRL F8 kullanmaktadır. Bu ekranda karşılığını bulmak için Google Translate özelliğini kullanır. Google Translate için hangi dilin çevrileceğini burada belirtilen kod belirtilir. Özellik kullanılmayacaksa bu alanda kod belirtmeye gerek yoktur.
Win Dil Kodu: Windows dil kodu bu alanda belirtilir. Bu alanda belirtilen koda göre dilin özel karakterleri sistem tarafından doğru algılanır.
Karakter Seti: Bu alandan seçilen karakter setine göre misafire gönderilecek HTML mail şablonun karakter setini belirtmiş olunur.
Sistem Kaynak Dilidir: Bu seçenek seçili ise sistem bu dili kullanarak arayüz değişimi yapabilmektedir. Bu sebeple bu seçenek seçili dillerde danışılmadan değişiklikler yapılmamalıdır.Dil tanımlarının Amonra Destek ekibi tarafından tanımlanması sistemin kararlılığı için önem arz etmektedir.

OrtakTanimaCevir.PNG


Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

[[Kategori:Tanımlar]

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?