Misafir Yorumları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Misafirin yaptığı yorumların hızlı bir şekilde girilmesi için kullanılır. Misafir yorumlarında Beğeni,Şikayet,Öneri, Deneyimve Personel sekmelerinden misafirin bildirimlerine göre uygun olanı seçilerek hızlıca yorum girişi yapılması sağlanır.

Girilen tüm yorumlar misafir kartı içerisine kaydedilir. Misafir kartı içindeki Tarihçe sekmesi altında yer alan yorumlar kısmında misafirin yapmış olduğu yorumlar görüntülenebilir.

Kullanımı

CRM sekmesi altındaki Misafir yorumları seçeneği seçilerek misafir yorumlarının listelenmesi sağlanır.

Misafir Yorumlari Liste Ekrani.PNGMisafir yorumları liste ekranında daha önce girilmiş yorumlar listelenebilir. Yeni bir yorum girişi için liste ekranının alt tarafındaki YeniKButon_Master butonuna basılarak yorum girişi yapılabilir.


Yorum Girişi

MisafirYorumGirisi
Liste ekranının alt tarafındaki YeniKButon_Master butonuna basılarak yorum girişi yapılabilir.Beğeni - Şikayet - Öneri - Deneyim

Misafirin bildirimine istinaden Beğeni, Şikayet, Öneri, Deneyim sekmelerinden misafirin bildirimlerine göre uygun olanı seçilerek misafirin yorumu girilir.
Yorum girişi sonrası Grup, Kategori ve Konu seçimi yapılır. Seçim yapıldıktan sonra Ekle_Butonu_ na basılarak seçilen konular kısmına eklenmesi sağlanır. Örneğin misafir odadaki banyoda temizlik ile ilgili bir şikayette bulunuyorsa Grup kısmından Oda Kategori kısmından Banyo seçilmesi ve Konulardan Temizlik-Banyo seçimi yapılabilir. Bu şekilde seçim yapılması daha sonra hangi konularda talep geldiğinin raporlandırılması için kullanılabilir.
Wow efekti: Girilen yorumda misafirin çok beğendiği yada çok şikayet ettiği durumlarda bu seçenek kullanılır. Bu seçeneğin seçildiği yorumlar Misafir Yorum Analizi ve Misafir Yorumları Raporunda görüntülenebilir.


Yapılan İşlem: Yoruma istinaden yapılan işlemin belirtildiği alandır. Operasyon Kayıtları: Yapılan yoruma istinaden giderilmesi/yapılması gereken bir görev varsa ilgili departmana iletmek için kayıt girilir. Girilen kayıtlar bu alanda görülür.

Yeni: Yorum ile ilgili gereken yeni operasyon işlemi (Görev) kaydı açılır.
Değiştir: Daha önceden yorum ile ilgili açılan operasyon kaydı ile ilgili değişiklik yapılmasını sağlar.


MisafirYorumGirisiPersonel

Personel

Personel sekmesinde Beğenilen ve Şikayet edilen personelleri seçilerek ilgili alandaki ok tuşu ile seçim alanına taşınması sağlanır.

Operasyon kayıtlarında Yeni seçeneği ile ilgili şikayetin giderilmesi için operasyon kaydı oluşturulur.


Yorum Grubu, Yorum Kategorisi ve Yorum Konuları

MisafirYorumListeDiger.PNG
Misafir Yorumları ekranında Diğer butonundan Yorum Grupları,Yorum Kategorileri,Yorum Konuları, tanımlarına ulaşabilirsiniz.


Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?