Not Tipleri Tanımı

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Not Tipleri

Tanımlama Amacı

Sisteme kayıt edilen Rezervasyon Folyo Misafir kart bilgisi vb. tüm kayıtlara sınırsız not girilebilir. Not girerken kayıt kartında not tipi belirtilmesi gerekmektedir.

Örnek Not tipleri,
Genel, Rezervasyon, Satış, Misafir vb.

Tanımı

NotTipiListe.PNG











Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Genel/Not Tipleri seçilerek Not Tipleri tanımı yapılır.

YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Not Tipi tanımı yapılır.



NotTipiKayit.PNG

Kodu: Not tipinin kısa kodunun belirtildiği alandır.
Açıklama: Not tipinin adının ve açıklamasının belirtildiği alandır.
Varsayılan Tip: Bu seçenek seçildiğinde yeni açılan not tiplerinde tanımlanan not tipi seçili gelecektir.
Uyarı Notudur: Bu seçenek seçildiğinde kayıt edilen not uyarı olarak görünmesi sağlanacaktır. Uyarı not tiplerindeki notlar da Uyarı seçeneği seçili gelir. Notların bağlı olduğu kayıtlarda her açılışta uyarı notları ekrana gelir ve ayrıca Uyarı sekmesinde sürekli görünür olacaktır.



OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Kullanıcı Erişimleri

NotTipiKayitKullaniciErisimleriMenu.PNG





Not tipi tanım kaydında Diğer butonuna basarak çıkan menüden tanımlanan not tipini hangi kullanıcıların erişimi olacağını belirtebilirsiniz.

NottipleriKullaniciErisimleri.PNG







Çıkan ekranda not tipini seçtikten sonra sol pencereden Kullanıcı Departman ve Görev olarak seçim yapabilir seçimlerin kayıt edilmesi için Ekle seçeneğini seçebilirsiniz. Seçimleri tamamladıktan sonra Kaydet seçeneği ile yaptığınız seçimleri kayıt edebilirsiniz.

Tanımlı Kurallar: Daha önceden tanımlanmış kuralların listesinin gösterir.


Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?