Oda Değişim Nedenleri Tanımı

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Oda Değişim Nedenleri

Tanımlama Amacı

Oda değişim nedenleri tanımı işletmede yapılan oda değişimi işleminde, neden seçimi yapılarak değişim nedenlerinin raporlama ve analizinde gerekebilmektedir. Aynı zamanda misafirin geçmişte yaptığı konaklama ile ilgili şikayet vb. bir bildiriminde yapılan işlemdeki nedenin kontrolü için de gerekebilmektedir.

Oda değişimi işlemlerinde açıklama alanı zorunludur. Fakat kullanıcılar açıklama yazmak yerine bir karakter girerek işlemi tamamlayabiliyorlar. Değişim nedenleri tanımlayarak hızlıca seçim yapılması da kolaylık sağlayacaktır.

Tanımı

Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Oda/Oda Değişim Nedenleri seçilerek oda değişimi nedenleri tanımlanır.

OdaDegisimNedenleriListe

Oda değişimlerinin raporlanması ve en çok hangi nedenden oda değişiklik talebinin geldiğinin belirlenmesi için oda değişim nedenleri tanımlanabilir.

YeniKButon Master.PNG seçeneği ile yeni oda değişim nedeni tanımlanır. Kodu ve açıklama alanının belirtilmesi ile tanımlama tamamlanmış olacaktır. Oda değişimi işleminde oda değişim nedeni tanımları kullanılacaktır.

Oda Değişimi işlemine bakınız.

OdaDegisimNedenleriKayit.PNG

Kodu: Oda değişim nedeni kısa kodu bu alanda belirtilir. Örnek resimdeki gibi kodu alanı seçim yapan personel tarafından nedenin anlaşılacağı kadar net ve kısa olmalıdır.
Açıklama: Oda değişim nedeninin tama açıklaması bu alanda belirtilir.
Kısa Kodu:
Aktif:
Varsayılan: Oda değişim nedeni bu seçenek ile her yeni oda değişiminde seçili olarak gelecektir.OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Oda Değişim Neden Tanımı Video

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?