Oda Raporları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Oda Raporları

Kullanım Amacı

Kat Hizmetleri departmanı ile ilgili raporların alınması için kullanılır.

Kullanımı

OdaRaporlari.jpg
Oda sekmesinin sağ tarafında yer alan Oda Rapor seçeneği ile Kat Hizmetleri departmanı ile ilgili rapor listesine erişilir. İlgili raporlar seçilerek çıktıları alınabilir.


House Keeper Raporu

Oda_Raporlari_HouseKeeperRaporuOda kat durum raporudur. Oda Tipi,Oda Durumu, Blok yada Kat bilgisine göre filtreleme yapılabilir.
Liste ekranının sağ alt tarafında oda durumlarına göre toplam oda sayıları görülebilir.


Oda_Raporlari_HouseKeeperRaporu_RaporHouse Keeper Raporunda oda numarası oda tipi arıza durumu gibi bilgiler yer almaktadır. Standart bilgilerin haricinde özel ikonlarda kullanılabilir. HK Raporu Ikon açıklamaları için tıklayınız.
Rapor standart tasarımında sayfa 2 eşit parçaya bölünerek daha az kağıt kullanımı sağlanması amaçlanmıştır.İstenirse programdaki tüm raporlarda olduğu gibi rapor tasarımında düzenleme yapılarak sayfa yapısında değişiklik yapılabilir.


Oda Kat Görevlisi Raporu

Oda_Raporlari_OdaKatGorevlisiRaporu


Kat görevlisinin yada Kat Şefinin sorumlu olduğu odaların listelenmesini sağlayan rapordur.

Kat görevlisi seçeneği seçili iken Her Personel için Yeni Sayfa seçeneği seçilirse her kat görevlisi için ayrı bir sayfada yazdırılması sağlanır. Odaların Sorumlusunun ve kat şefinin tanımı için Oda Tanımları sayfasından bilgi alabilirsiniz.


Boş Oda Listesi

Belirtilen tarihlerde blokaja müsait olan odaların raporlanmasını sağlar.Blokeli de göster seçeneği ile blokajlı olan odalarında raporda gösterilmesi sağlanır.

Oda_Raporlari_BosOdaListesi

Oda_Raporlari_BosOdaListesi_Rapor

Oda Durumları Raporu

Belirtilen tarihlerde, Statü sekmesinden oda durumu seçimi yapılarak, belirtilen oda durumuna sahip odaların raporlanmasını sağlar.

Oda_Raporlari_Oda_Durumlari_Raporu


Oda_Raporlari_Oda_Durumlari_Raporu_Rapor

Uyuşmazlık Raporu

Belirtilen tarihlerde Kat bilgi girişindeki kayıtları House Keeper raporu ile karşılaştırarak farklılıkların raporlanmasını sağlar.Sadece Fark Olanlar seçeneği ile sadece uyuşmazlık olan odalar listelenir. Her oda için H/K tarafından mutlaka oda durumu ve kişi sayısı değeri girilmelidir. Bu yapılmaz ve oda durumu ve kişi sayısı değer işlenmeden boş bırakılırsa sistem bunu da fark olarak algılar.

Oda_Raporlari_HouseKeeper_Uyusmazlik

Oda_Raporlari_HouseKeeper_Uyusmazlik_Rapor

Oda Değişim Raporu

Belirtilen tarihte yapılan oda değişikliklerinin raporu alınır. Oda numarası Oda Tipi yada Nedenine göre filtreleme yapılabilir.

Oda_Raporlari_Oda_Degisimleri_Raporu


Oda_Raporlari_Oda_Degisimleri_Raporu_Rapor

Kayıp Bulundu Raporu

Belirtilen tarihte kaybolduğu iletilen veya unutulmuş bulunanların raporlanmasını sağlar. Oda_Raporlari_KayipBulunduRaporu_Liste

Oda_Raporlari_KayipBulunduRaporu_Rapor

Operasyon Raporu

Belirtilen tarih yada tarihlerde teknik hizmet (arıza) kayıtlarını ve durumlarının raporlanmasını sağlar.İstenirse Oda istenirse Mekana göre filtreleme yapılabilir. Ayrıca rapor alan başlıklarına göre filtre yapılabilir.

Oda_Raporlari_Operasyon_Raporu_Liste


Oda_Raporlari_Operasyon_Raporu_Rapor

Bekleyen Görevler Raporu

Belirtilen tarihte yapılması beklenen departman görevlerinin raporlanmasını sağlar.

Oda_Raporlari_Bekleyen_Gorevler_Raporu_Liste
Oda_Raporlari_Bekleyen_Gorevler_Raporu_Rapor

Operasyon Analizi

Teknik hizmet kayıtları ile sınırsız analiz yapmaya imkan sağlayan analiz ekranıdır. Analiz ekranındaki Dizayn seçeneği seçilerek yeni alanları sürükleyip bırakarak yeni analiz elde edilebilir. Analiz Ekranı sayfasından analiz ekran kullanımı ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz

Oda_Raporlari_Operasyon_Analizi

Kullanıcı Soruları
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?

Gezinti menüsü

Yukarı Git