Operasyon Açıklamalar

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Açıklamalar

Tanımlama Amacı

Operasyon Açıklama tanımları yaparak sürekli benzer talepler için kayıt girmede kolaylık sağlar. Özellikle misafir taleplerinde hangi departmana hangi öncelikle ne türde talep olduğuna kadar önceden tanımlandığı için talep seçimi oda numarası belirtilerek kayıt işlemi tamamlanmış olur.

İşletmelerde telefona bakan personelin ne tür arıza ve taleplerde kimlere kayıt açacağına hakim olmadığı zamanlarda Operasyon Açıklamalar tanımları oda numarası ve talep seçimi ile kayıt girişini kolaylaştıracaktır.

Tanımı

50 teknik tanimlar TSAciklamalar ListeEkrani.PNG
Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Operasyon/Açıklamalar seçilerek talep açıklamalarının tanımı yapılır.

Operasyon sekmesi altında Operasyon butonu altında Açıklamalar seçeneği seçilerek de talep açıklamaları tanım ekranına ulaşılabilir.

YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Açıklama tanımı yapılır.

TSAciklamalarKayit.PNG
Kodu: Standart talebin seçiminde kullanılacak kısa adının belirtildiği alandır.
Açıklama: Standart talebin belirtildiği alandır. (Bu alan taleple ilgili kayıt yapıldığında talep açıklaması olarak da görülecektir.)
İşlem Tipi: TALEP, GOREV ve TEKNIK olarak üç işlem tipi standart olarak tanımlanmıştır. TALEP, misafir tarafından talep edile kayıtlar için kullanılır. GOREV, departmanlara verilen görevler için kullanılır. TEKNIK işlem tipi de arıza kayıtları için kullanılır.
Tipi: İşlem tipine bağlı olarak oluşturulan TALEP, GOREV veya TEKNIK kaydın tipi bu alanda belirtilir. (Örneğin TEKNIK için Elektrik Arızası.)
Departman: Oluşturulacak kaydın hangi departmana iletileceği bu alanda belirtilir.
Görev: Oluşturulacak kaydın departmanda hangi görev bölümüne iletileceği belirtilir.
Personel: Departman, Görev seçimine bağlı olarak hangi personele talebin iletileceği belirtilir.
Kategori: Görev kategorisi seçimi yapılarak görev açıklamalarının kategorize edilmesi sağlanır. Örneğin. Havlu talebi, Askı talebi vb görev açıklamaları için Kategori HK ODALAR olarak seçilebilir.
Öncelik: Talebin önceliği bu alanda belirtilir. (Örnek öncelik durumları: NORMAL, ACIL, IKINCIL vb...)
Neden: Operasyon Nedeni bu alanda belirtilir.
Süre: İletilen talebin yerine getirilmesi öngörülen standart süresinin belirtildiği alandır.
Hemen Başlat: Seçenek seçilirse bu Görev Açıklamasının seçildiği operasyon kayıtlarının Durumu direkt BASLANDI olarak kaydedilir.OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?