Operasyon Görev Talimatları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Görev Talimatları

Tanımlama Amacı

Verilen görevlerin talimatları belirtilerek görev standartları kayıt edilmiş olacaktır. Ayrıca bu tanımlama ile verilen görevlerde talimat belirtilirse talimatlar oluşan görevde not olarak görünecek ve görevli kişinin tek tek yaptıklarını onayladığı bir kontrol listesi olacaktır.

Tanımı

50 teknik tanimlar Görev Talimatlari Liste.PNG
Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Operasyon/Görev Talimatları seçilerek Görev Talimatlarının tanımı yapılır.

Operasyon sekmesi altında Operasyon butonu altında Görev Talimatları seçeneği seçilerek de Görev Talimatları tanım ekranına ulaşılabilir.


YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Görev Talimat tanımı yapılır.GorevTalimaTanimKaydi.PNG


Departman: Talimatın ilgili departmanı bu alanda belirtilir.
Görev: Talimatın ilgili departmanına bağlı görev bölümü bu alanda belirtilir.
Bağlı Talimat: Talimatın bağlı olduğu bir üst talimat varsa bu alandan belirtilir. Böylece üst talimat eklendiğinde bu bağlı talimatta kendiliğinden göreve eklenecektir.
Kod: Talimatın başlığı bu alanda belirtilir.
Açıklama: Talimatın açıklaması bu alanda belirtilir.
Revizyon No: Talimatta yapılan değişikliklere göre bu alanda numara ile talimat revizyonu belirtilir.OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?