Operasyon Raporlar

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Operasyon Raporlar

OperasyonRaporlar Operasyon menüsü altında yapılan işlemlerin raporlarının alınması için kullanılır.

Bekleyen Görevler Raporu

Operasyonda teknik ve taleplerde belirtilen süre içinde tamamlanmamış BITTI konumunda olmayan operasyon kayıtlarının raporlanmasını sağlar. Öncelik Durumu, Talep Tipi ve Duruma göre filtreleme yapılabilir. Özellikle Operasyonda gün sonunda yapılmayan ve ertelenen işlerin takibinde kolaylık sağlar. Sistem tarafından otomatik olarak yetkili maillere gönderilmesi de sağlanabilmektedir.

BekleyenGorevlerListeEkrani.PNG

Operasyon Raporu

Tüm operasyon kayıtlarının belirli filtre aralıkları ile rapor olarak alınmasını sağlar. Filtre alanından Oda ve genel mekan alanlarına açılan operasyon kayıtlarını filtre ederek rapor alma imkanı vardır. Oda ve Mekan seçenekleri ile sadece odadaki operasyon işlemleri yada sadece mekandaki operasyon işlemlerinin listelenmesi ve raporlandırılması sağlanabilir. Böylece işletmede hangi mekanda yada hangi odada daha çok kayıt olduğu sorusunun cevabı raporlandırılmış olur.

Tipi seçeneği ile bildirim tipine göre (Elektrik tesisat vb.) en çok bildirim alan operasyon tipi raporlaabilir. Örneğin en çok elektrik tipinde bildirim geliyorsa elektrik alt yapısının kontrolü yapılıp varsa sorun düzeltilerek daha az bildirim alınması sağlanır.

Blok, Mekan, Kat ve Mekana göre de filtreleme yapılarak operasyon süreçleri ile ilgili detaylı raporlamalar yapılabilir.

OperasyonRaporuListeEkrani.PNG

Operasyon Analizi

Operasyon kayıtlarının istatistik ve analizlerinin alınabileceği analiz ekranıdır. Ekran üzerinden departmanların görevlerinin durumu hangi odada hangi misafir kaç adet TALEP veya ARIZA kaydı var gibi çeşitli analizlerin sürükle bırak ile yapılmasını sağlar. Analiz ekranının kullanımı ile ilgili Analizler video sayfamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

OperasyonAnaliz.PNG

Demirbaş Listesi

Demirbaşların listesinin rapor olarak alınmasını sağlar. Marka, Mekan ve Tipine göre filtrelemeler yapılabilir.

DemirbasRaporu.PNG

Demirbaş Maliyet Raporu

İşletmenin bir demirbaşının belli süre sonra işletmeye maliyetinin gösterilmesi sağlanmaktadır. Demirbaşlarda yapılan servis ve bakım ücretlerini de katarak demirbaşın işletmeye gerçek maliyetini gösteren rapordur. Stok mal alış fişi dış servis ücretleri ile her bir demirbaşa bağlı maliyetler gösterilmektedir.
DemirbasMaliyetRaporuListeEkrani.PNG DemirbasMaliyetRaporu.PNG

Personel Zimmet Raporu

Personelin zimmetindeki demirbaşların raporlanmasını sağlar. Personel, Mekan yada demirbaş grubuna göre raporlama yapılabilir.

DemirbasZimmetRaporu.PNG DemirbasZimmetRaporuRapor.PNG

Ölçüm Kayıtları Analizi

Kayıt edilen ölçüm değerlerinin analizlerinin alınabileceği analiz ekranıdır.

Hasar Kayıtları Raporu

Otel içine oluşan kaza ve hasarların kayıtlarının raporlanmasını sağlar.
HasarKayitRaporuListeEkrani.PNG HasarKayitRaporuRapor.PNG

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?