POS Hesap Böl

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Bir adisyonun birden fazla adisyona bölünmesini sağlar. (Örneğin bir masadaki birden fazla her kişi için adisyon tutma olanağı sağlanır.)

Kullanımı

POS Hesap Bolme.PNG
Hesap Bölme işlemi için öncelikle bölünecek hesap seçilir ve diğer butonun tıklandığında açılan ekrandan POS_Hesap_Bol_Butonu.PNG Seçeneği tıklanır.

80_POS_TS.HesapBol


80 Pos TS HesapKodu.PNG
alanında hesap bölündüğünde bölünen adisyonun hangi hesaba aktarılacağı seçilir. Eğer oda numarası bilinmiyorsa 80_Pos_TS ..Butonu.PNG butonuna basarak misafir adına göre arama yapılabilir. Eğer misafir işletmede konaklamıyorsa 999 Nolu Peşin satış hesabı yazılabilir.


80_Pos_TS_HesapBolAdetSecimi.PNG Hesap bölme işleminde adet seçimi yapılması sağlanır. Virgül sonrasındaki alan ile yarım porsiyonluk ürün ayrımı da yapılabilir.

80_POS_TS.HesapBol.Buton2 80_POS_TS.HesapBol.Buton1 Seçili ürünü yazılan miktar kadar aktarır. Örneğin GÜVEÇTE PATLICAN 5 adet iken sadece yazılan kadarını aktarır

80_POS_TS.HesapBol.Buton4 80_POS_TS.HesapBol.Buton3 Seçili satırdaki ürün toplamını aktarır.Örneğin GÜVEÇTE PATLICAN seçilip bu işlem yapılırsa 5 tanesini de aktaracaktır

80_POS_TS.HesapBol.Buton6 80_POS_TS.HesapBol.Buton5 Adisyon içeriğinin tamamını diğer hesaba aktarır.

Hesap Bölme Video

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?