POS Hesap Birleştir

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Adisyon liste ekranında seçilen iki masa arasında adisyon içindeki ürün yada ürünlerin diğer hesaba aktarılmasını sağlar. Yada iki masa hesabının birleştirilmesini sağlar.

Kullanımı

POS Hesap Birlestirme.PNG

Hesap Birleştirme işlemi için öncelikle birleştirilecek hesap seçilir ve diğer butonun tıklandığında açılan ekrandan POS_Hesap_Bol_Butonu.PNG Seçeneği tıklanır.

POS Hesap Birlestir Mesaji.PNG


Sistem Birleştirme yapılacak diğer hesabın seçilmesi ile ilgilendirme mesajı gösterir.Uyarı ekranına Tamam denilerek liste ekranında birleştirilecek diğer adisyon seçilir ve diğer butonun tıklandığında açılan ekrandan POS_Hesap_Bol_Butonu.PNG Seçeneği tıklanır.
80_POS_TS.HesapBirlestir

80_Pos_TS_HesapBolAdetSecimi.PNG Hesap birleştirme işleminde adet seçimi yapılması sağlanır. Virgül sonrasındaki alan ile yarım porsiyonluk ürün ayrımı da yapılabilir.

80_POS_TS.HesapBol.Buton2 80_POS_TS.HesapBol.Buton1 Seçili ürünü yazılan miktar kadar aktarır. Örneğin GAZOZ 2 adet iken sadece yazılan kadarını aktarır

80_POS_TS.HesapBol.Buton4 80_POS_TS.HesapBol.Buton3 Seçili satırdaki ürün toplamını aktarır.Örneğin GAZOZ seçilip bu işlem yapılırsa 2 tanesini de aktaracaktır

80_POS_TS.HesapBol.Buton6 80_POS_TS.HesapBol.Buton5 Adisyon içeriğinin tamamını diğer hesaba aktarır. Bir adisyonun tamamı diğer adisyona aktarılırsa boş olan adisyon otomatik olarak silinecektir.

Hesap Birleştir Video

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?