Planlama

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Planlama butonuna tıkladığınızda açılan listede iki ayrı panel şeklindedir. Üst kısımda ki listede onaylama süreci tamamlanmış olan ödeme talep kayıtları, alt listede ise ödemesi planlanmak üzere işlem yapılmak üzere bekleyen kayıtlar listelenir.

finanstalep_planlama.png

Onay süreci tamamlanan kayıtları alt listeye alarak işlem yapabilmek için iki listenin arasında yer alan kısımdaki Plan Ekle butonu kullanılır. Her iki listenin standart olarak solunda yer alan işlem butonları ile değişiklik işlemlerini de kullanıcı yetkiniz dahilinde yapabilirsiniz. Listelerin hemen üstüne yer alan özel filtreler sayesinde ise listedeki kayıtları yapılacak işleme uygun olarak listeletebilir siniz (Sadece yapılacak Havale ödemeleri gibi). İki listenin arasında bulunan özel işlem butonlarının işlevleri ise aşağıda belirtildiği gibidir.

Plan Ekle: Üst listede görünen ve onay süreci bitmiş olan ödeme kayıtlarının işlemlerinin yapılması için alt kısımdaki planlama listesine alınması için kullanılır. Butona tıklandığında Ödemenin yapılacağı banka yada kasa hesabı sorulacaktır sistem tarafından. Bu seçim yapılarak kayıtlar alt listeye alınabilir.

Planı Kaldır: Alt listeye alınan ödeme kayıtlarının herhangi bir sebepten dolayı tekrar üst listeye alınması için kullanılır.

Çek Oluştur: Çek ile yapılacak olan kayıtlar seçilerek bu buton kullanıldığında ödeme kayıtları çeke dönüştürerek Çek Listesi’ne kayıt edilir. Eğer daha önceden Çek koçanı tanımlarınızı yapmış iseniz çek numarası da otomatik olarak sistem tarafında verilecek ve Çek Listesinde ki takibiniz kolaylaşacaktır.

Pasif yap: Çek ödemeleri dışında kalan Havale, nakit .. gibi kayıtların havale talimatları yada form çıktıları alındıktan sonra bu ödemelerin işleme alındığını belirtmek için kullanılır.

**Finans talep modülü üzerinden çek yazdırma, havale talimatı yazdırma ve bunun dışında kalan ödemelerin form çıktılarını almak için Local AmonRa programı üzerindeki Planlama menüsü kullanılmaktadır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?