Profil Eşleştirme

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Profil Eşleştirme

Kullanım Amacı

Misafirlerin birden fazla kalışlarında sisteme tekrar kaydı gibi durumlarla oluşan mükerrer kayıtların düzenlenerek tek kayıt haline getirilmesi için profillerin eşleştirmesi gerekmektedir.

Eşleştirme ile Loyalty - Sadakat Yönetimi, CRM İşlemleri (Anket ve yorum girişleri vb.) ve RFM - Misafir Değerleme gibi analizlerin daha sağlıklı çalışması sağlanır.

Kullanımı

CRM MisafirKartiKontrol.PNG

Profil Eşleştirme seçeneği ile misafir kartlarında açılan mükerrer kayıtları birleştirme imkanı sağlar. Birleştirilen misafir kartlarına bağlı tüm işlemler (rezervasyonlar, folyolar, adisyonlar, istekler, anketler vs...) seçilen misafir kartına bağlanır.

MisafirKKontrol
Mükerrer Alanlar: Adı, Soyadı, Doğum Tarihi, Doğum Yeri, Belge No. alanlarından seçim yapılarak Yenile butonuyla mükerrer kayıtlar aranır. Mükerrer alanlara sahip misafir kartları listelenir. Ekranın sol tarafında mükerrer bilgilere sahip misafir isimleri, sağ tarafta ise müekerrer misafir kartları listelenir. Kartı göster diyerek yada kayda çift tıklayarak misafir kartları kontrol edilebilir

Tümünü En Son Kartta Birleştir: Bu seçenek seçildiğinde tüm mükerrer kayıtların her birinin ilgili son açılan kayıtla birleştirilmesi sağlanır.

Kartı Göster: Seçili misafir kartını gösterir. ayrıca gösterilen kart üzerinde kayıtta değişiklik yapılabilir.

Kartı Sil: Seçili misafir kartını siler. (Bu işlemi kullanabilmek için kullanıcının silme yetkisi olmalıdır.)

Seçili Kartta Birleştir: Mükerrer kayıtlar içinde seçilen karta diğer kartları birleştirir.Birleştirilen misafir kartlarına bağlı tüm işlemler (rezervasyonlar, folyolar, adisyonlar, istekler, anketler vs...) seçilen misafir kartına bağlanır.


Profil Eşleştirme Video

Yetkiler

Kredi Kartı Bilgisi: Kullanıcılar sayfasındaki CRM alanındaki Kredi Kartı özel yetkisinin bulunması gerekmektedir.
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?