Puan Şablon Tipleri

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Puan Şablon Tipleri

Puan Şablon Tipleri Tanımlama Sebebi

SPA, Devremülk ve Sadakat Yönetimi gibi modüller için tanımlanacak Puan Şablonları öncesinde şablon tipi tanımlanır. Şablon tiplerinde hangi verilerin nereden alınacağı belirtilir. 'Puan şablonlarında burada belirtilen veri alanlarına göre puan hesaplamaları tanımlanır.

Puan Şablon Tipi Tanımı

PuanSablonTipiListe.PNG


Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Aktivite/Puan Şablon Tipleri seçilerek Puan Şablon Tipleri tanımlanır.

YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Puan Şablon Tipi tanımı yapılır.

PuanSablonTipi.PNGKodu: Puan şablon tipinin kodunun belirtildiği alandır.
Açıklama: Puan şablon tipinin adının belirtildiği alandır.
Hes. Tipi: Puan şablon tipinde hesap tipinin belirtildiği alandır. Hesap tipleri sisteme tanımlı gelmektedir. Uygun olan hesap tipi seçilmesi gerekmektedir.
Bonus Tipi: Puan şablon tipinde bonus tipinin belirtildiği alandır. Bonus tipleri sisteme tanımlı gelmektedir. Uygun olan hesap tipi seçilmesi gerekmektedir.
Tablo Adı: Puanlama için hangi veri tablosunun kullanacağı belirtilir. Puan Şablon tipinde tablo adı gibi teknik alanlar olduğu için düzenlemler için Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz.OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.


Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?