Puan Şablonları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Puan Şablonları

Puan Şablonları Tanımlama Sebebi

Puan şablonları SPA, Devremülk, Sadakat Yönetimi gibi personel ve belirtilen durumlara göre (konaklama,, harcama rezervasyon sayısı vb. durumlar) puan hesaplaması yapması için kullanılır.

Puan şablonu ihtiyacına örnekler,
	SPA,
		SPA personelin yaptığı hizmet primleri, satış primleri, info primleri
	Devremülk,
		Devremülk satışı yapan satış personeli, satış öncesi yönlendiren aracı
	Sadakat Yönetimi,
		Misafirlerin belli tarihler arasında yaptığı harcamalar, rezervasyonlar vb., Rezervasyon yaptıran rezervasyon yetkililerinin (booker) rezervasyon geceleme veya oda sayısı vb.

Puan Şablon Tanımı

PuanSablonuListe.PNG

Ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar/Aktivite/Puan Şablonları seçilerek Puan Şablonları tanımlanır.

YeniKButon Master.PNG seçeneği ile Puan Şablonu tanımı yapılır.

Puan şablon tanımında tanımlanan puan şablon tipi gereklidir.


PuanSablonuKayit.PNG
İşletme: Puan şablonları aynı veri tabanında farklı işletmeler içinde kullanılabileceğinden öncelikle hangi işletme için uygulanacağı bu alandan seçilir.
Şablon Tipi: Daha önceden tanımlanan şablon tipi bu alandan seçilir.
Kodu: Tanımlanacak şablonun kodu bu alanda belirtilir.
Açıklama: Şablon adı bu alanda belirtilir.
Puan (Oran %): Şablonda uygulanacak puan % olarak belirtilir.
Puan Tutar: Şablonda uygulanacak % yerine sabit tutar belirtilecekse bu alanda belirtilir. Tutar veya yüzde seçiminden birine değer girilirse diğerine değer girilemeyecektir. Yanis adece ya yüzde puan oranı yada sabit tutar tanımlanabilir.
Masraf Oranı (%):
KDV Dahil:
Ücretsiz Dahil:
Maliyet Dahil:

Ürün Grubu, Satış grubu Ürün ve Departmana göre puan şablonu oluşturulabilir. Örneğin sadece konaklamaya bonus verilecek işletmelerde departman sekmesi altında oda departmanı seçilmelidir. Puanlama % yada tutar olarak tanımlanabilir.OrtakTanimaCevir.PNG

Birden fazla otelin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda, seçilen tanımlar Diğer sekmesinden Seçilenleri Ortak Tanıma Çevir seçeneği seçilerek ortak kullanılması sağlanır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?