Restaurant Loyalty

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

İşletme tarafından restoran misafirlerinin loyalty (Sadakat) sistemine dahil edilmesi için kullanılır. Loyalty sisteminde misafirlerin bilgilerinin tek bir data altına toplanması ve misafirlerin doğum tarihi, evlilik yıl dönümü, email adresi, telefon numarası, tercihleri gibi bilgilerinin doğru ve sağlıklı şekilde kaydedilmesi sağlanır. Misafir dataları oluşmaya başladıktan sonra misafirlerin harcama ve loyalty kullanımları hakkında sağlıklı ve doğru analizlerin alınması ve raporlandırılması sağlanır.

Kullanımı

Üyelik İşlemleri

Loyalty sisteminin kullanılması için öncelikle üyelik taleplerinin toplanması ve üyelik onaylarının yapılması gerekmektedir.

Üyelik Talep Kaydı

Üyelik talepleri iki şekilde yapılabilir.

Misafirin Otelin Web Sitesinden Kendi Üyelik Talebini Oluşturması

Otelin web sitesi içerisinde ki kayıt olma sayfasından kullanıcı kendi üyelik talebini oluşturabilir. Otelin web sitesinden yapılan üyelik taleplerinde sistem tarafından talepte bulunulan kişiye otomatik olarak üyelik talebinin alındığına dair mail gönderimi yapılır. Gönderilecek mail içeriğinin işletme tarafından HTML formatında destek@hotech.systems adresine iletilmesi yeterli olacaktır. Mail içeriğinde KVKK onay metninin olmasına özellikle dikkat edilmelidir.

web.hotech.systems Sitesinden Üyelik Talebinin Oluşturulması

üyelik talebi otel personeli tarafından da oluşturulabilir. Talep direk misafirden alınıp sisteme girildiği için üyelik talebinin alındığına dair mail gönderimi yapılmayacaktır.

Web Login Ekrani.PNG

web.hotech.systems sitesine girilir. Web kullanıcı tanımı için destek@hotech.systems adresine kullanıcı yetkilendirme formu gönderilmesi sonrası açılan kullanıcı e-mail ve password ile sisteme login olunur.


Loyalty Guests Ekrani.png

Açılan Ekranda Misafirler kısmından üyelik talebinde bulunan misafir kayıtları görüntülenebilir. Yeni bir üyelik talebi oluşturmak için Web Ekle Butonu.PNG butonuna basılarak yeni bir üyelik talebi (Misafir Kartı oluşturulabilir.
Web Misafir Karti.PNG
Web Misafir Karti Ek Bilgiler.PNG

Misafir kartı ekranında ki Kimlik-İletişim Bilgileri sekmesinde üyelik talebi yapılacak misafirin Adı, Soyadı, Uyruğu, E-mail Adresi, Cep telefonu, Doğum Tarihi, Evlilik Tarihi gibi bilgileri girilir.
Ek bilgiler sekmesinde ki Tercih alanındaki not kısmına misafir ile ilgili tercihler yazılır.Örneğin alerjik durumu, tercih ettiği ürünler vs varsa bu alana yazılabilir.

Web Tercihler Onay.PNG
Tercihlerin kaydedilmesi için Web Tercihleri Guncelle.PNG butonuna basılır ve gelen Tercih onay ekranında Web Tercihler Tamam Butonu.PNG butonuna basılarak misafir tercihi kayıt işlemi tamamlanır.

Uye talebi ile ilgili bilgilerin misafir kartına işlenmesinden sonra Web Misafir Karti Kaydet Butonu.PNG butonuna basılarak üyelik talebi işlemi tamamlanır.


Üyelik Taleplerinin Onaylanması

Üyelik taleplerinin onaylanması web.hotech.systems sitesinden otel personeli tarafından yapılır. Misafir Üyelik Kartı butonuna basıldığında sistemdeki mevcut üyelerin listesi görüntülenir. Web Ekle Butonu.PNG butonuna basılarak Misafir üyelik kartı açılır.

Web Misafir Uyelik Ekrani Uye Arama.PNG


Bu ekranda Member alanından Üyelik talebi onaylanacak misafirin adı yazılarak arama yapılır ve misafir seçimi yapılır.


Web Misafir Uyelik Ekrani KartTipiSecimi.PNG

Kart tipi alanında misafirin üyelik kart tipi seçilir. İlk üyelik işleminde misafir ile özel bir durum yoksa ilk seviyede ki üyelik kart tipi seçilir.(Örneğin Silver) Eğer misafir işletme için özel bir misafirse direk en üst seviyedeki kart tipi de seçilebilir. (Örneğin Platin)

Üyelik yükseltme işleminde de kart tipi alanından üst seviye kart tipi seçilerek üyelik yükseltme yapılması sağlanır.


Web Misafir Uyelik Ekrani Kardno.PNGKardno alanından misafirin üyelik kart numarası yazılır. Kart numarası F&B departmanında Guest 360 ekranında ki sorgulamalarda ve üyenin kart numarasına bağlı olarak yaptığı harcama ve aldığı indirimlerin takibinde kullanılır. Bu yüzden kart numarasının doğru yazıldığından emin olunmalıdır.

Üye kartının bir geçerlilik süresi varsa Bitiş tarihine bu tarih yazılır.
Üye seçimi, Kart Tipi, Kard No alanları doldurulduktan sonra Aktif seçeneği seçilir. Aktif seçeneğinin seçilmesi ile üyelik talebi onaylanan misafire işletmenin hazırlamış olduğu üyelik onay maili gönderilecektir. Bu yüzden üyelik onaylama işleminde mutlaka Aktif seçeneği seçilmelidir. Eğer üyelik kartı üyeye teslim edilmişse Teslim Edildi seçeneği de seçilmelidir. Tüm alanlar doldurulduktan sonra Web Misafir Karti Kaydet Butonu.PNG basılarak üyelik onaylama işlemi tamamlanır.

Üyelik Yükseltme

  • Üyelik yükseltme işlemi işletme tarafınsa belirlenen puan baremlerine ulaşan misafirler için otomatik olarak yapılabilir.
  • Üyelik yükseltme işlemi web.hotech.systems sitesinden Misafir Üyelik Kartı başlığı altından otel personeli tarafından yapılır.Üyelik upgrade işlemi için Üyelik Taleplerinin Onaylanması başlığından bilgi alınabilir.
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?