Sözleşme Kontrol Tablosu

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Programa girilen Satıcı Sözleşmekayıtlarının kontrol edilmesi için kullanılır. Bu tabloda yapılan tüm satıcı sözleşmeleri listelenir ve sözleşme miktarı/tutarı, sözleşme ile alınan miktar/tutar ve kalan miktar/tutar değerleri görülebilir.

Kullanımı

Satın Alma sekmesi altındaki Satıcı Sözleşme Tablosu seçeneği seçilerek gerekli kontroller yapılabilir. 75_Satinalma_Sozlesme.Kontrol.Tablosu


75 satinalma sozlesme.kontrol.tablosu1.PNG

İşletme : Grup işletmelerinde kontrolün hangi işletme için yapılacağı seçilir.
Sadece Miktar Sözleşmesi Olanlar seçildiğinde sadece miktar bazlı yapılan sözleşmeler listelenir. (örneğin 1000 adet su alımı gibi miktar bazlı bir sözleşme varsa bu seçenek seçildiğinde listelenmesi sağlanır)
Sadece Emanettekiler : Sözleşmede emanette seçeneği seçili olan sözleşmelerin listelenmesi sağlanır.

Satıcı Sözleşme Tablosunda Satıcı, Sözleşme, Baş. Tarihi, Bit.Tarihi alanlarına göre filtrelemeler yapılarak kontroller yapılabilir.
Tablodaki Miktar sütunu altındaki Sözleşme alanı yapılan sözleşmedeki taahhüt edilen miktarı ifade eder. (Örneğin 5.000 Adet KOLA KUTU Taahhüt edildi gibi)
Tablodaki Miktar sütunu altındaki Alınan alanı yapılan sözleşmeye istinaden alınan miktarı gösterir. (Örneğin KOLA KUTU için hiç alım yapılmamış)
Tablodaki Miktar sütunu altındaki Kalan alanı yapılan sözleşmeye istinaden yapılan alımlar sonrası geriye daha ne kadar malzeme alımı yapılacağını gösterir. (Örneğin KOLA KUTU için hiç alım yapılmadığı için alım yapılması gereken miktar 5.000 adet gibi)

Tablodaki Tutar sütunu altındaki Toplam alanı yapılan sözleşmedeki taahhüt edilen alım tutarını ifade eder. (Örneğin 760 TL TAVUK GÖĞÜS alımı taahhüt edildi gibi)
Tablodaki Tutar sütunu altındaki Alım alanı yapılan sözleşmeye istinaden alınan tutarı gösterir. (Örneğin TAVUK GÖĞÜS için hiç alım yapılmamış)
Tablodaki Tutar sütunu altındaki Fark alanı yapılan sözleşmeye istinaden yapılan alımlar sonrası geriye daha ne kadarlık malzeme alımı yapılacağını gösterir. (Örneğin TAVUK GÖĞÜS için hiç alım yapılmadığı için 760 TL lik alım yapılabilir.)

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?