Satıcı Siparişleri

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Satıcı Siparişleri

Kullanım Amacı

Satıcılara gönderilecek siparişleri gösteren ekrandır. Bu ekrandan departmanların talepleri değerlendirilip uygun görülen talepler karşılanır.

Kullanımı

75_Satinalma_Satici.Siparisleri


75_Satinalma_Satici.Siparisleri1

Onay Seviyesi Göster : Eğer sipariş vermek için onay gerekiyorsa Onay Seviyesi Göster seçeneği aktif olarak gelir. Bu seçenek seçildiğinde Fiş satırlarındaki onay sütununda malzemenin onay seviyesi görüntülenmiş olur.
Malzeme toplamları : Farklı fişlerde yapılan taleplerde ki ortak malzemelerin tek satırda toplam miktarı ile görüntülenmesi sağlanır.
Sadece Onaylılar : satıcı siparişlerinde sadece onay süreci tamamlanmış olanların listelenmesini sağlar.
Paket Birimiyle : Satın alma taleplerinin stok kartındaki paket birimine göre görüntülenmesi sağlanacaktır.
Gruplama : seçeneği ile siparişlerin işlem bazlı yada Depo bazlı gruplama yaparak listelenmesi sağlanır.

Bu ekrandaki kolonların gösterdiği bilgiler:

Onay :Onay kolonu yeşil ise satırda işlem yapılabilir. Buradaki ilk rakam şu andaki onay seviyesini, ikincisi ise malzemenin onay seviyesini gösterir. Onay seviyesi malzemeninkine eşit olduğunda onay süreci tamamlanmış demektir.
Satıcı :Malzemenin sözleşmeli satıcısı otomatik olarak gelir.
D.Talep: Deponun talep ettiği miktar
D.Mevcut : Depo filtresinde bir depo seçilirse bu depodaki malzeme bakiyesini gösterir. Depo seçimi yapılmazsa depo bakiyesi görünmez. Gerektiğinde Satın alma personeli mevcuttaki malzemenin kullanılmasını isteyip satıcı siparişini onaylamayabilir.
Ana Depo : Malzemenin Ana Depodaki bakiyesinin gösterildiği alandır. Gerektiğinde Satın alma personeli mevcuttaki malzemenin kullanılmasını isteyip satıcı siparişini onaylamayabilir.
İşletmede : Malzemenin Ana Depo hariç işletmedeki diğer depolardaki toplam miktarının gösterildiği alandır.
İhtiyaç: Talep Miktarı - Ana Depodaki Miktar + Maksimum stok seviyesi (Minimum ve maksimum stok seviyesi tanımı için Depo Stok Seviyeleri sayfamızdan bilgi alabilirsiniz)
SA Talep: Daha önceden yapılmış olan satın alma taleplerindeki toplam miktarın gösterildiği alandır.


Liste ekranında satıra çift tıklandığında veya + işaretine basıldığında satırın detayı açılacaktır. Burada ilgili malzemeye ait Fişler ve Bakiyeler incelenebilir. Gerekli durumlarda fişler çift tıklanarak açılır ve fiş üzerinde değişiklik yapılabilir.

75_Satinalma_Satici.Siparisleri.Detay


Satıcı siparişleri liste ekranda satır seçildiğinde o satırdaki satıcı seçilmiş olur.SA_Satici_Siparisleri_Siparis_Gonderildi_Butonu.PNG butonu onay süreci tamamlanan malzemeleri siparişi gönderildi olarak işaretler ve bu listeden kaldırır.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?