Satın Alma Raporlar

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Satın Alma Raporlar

SatinAlmaRaporlar.PNG

Depo Talep Karşılanma Raporu

Depo Talep Karşılanma Raporu: Depo talep karşılanmalarının rapor alınmasını sağlar. Koda göre gruplama yapılabilir. Sadece talebi karşılanmayanların rapor alınması için seçenek mevcuttur.


SA_Raporlari_Depo_Talep_Karsilama_Raporu_Filtre.PNG
SA_Raporlari_Depo_Talep_Karsilama_Raporu_Rapor.PNG

Sipariş Kontrol Raporu

Sipariş Kontrol Raporu: Belirtilen kriterlere göre satıcı siparişlerinin rapor alınmasını sağlar. Raporda sipariş edilen miktar, gelen miktar ve kalan miktar kısımları ile ne kadar malzeme sipariş verdiği ne kadarının geldiği ve ne kadarının beklendiği raporlanması kontrol edilmesi sağlanır. Gelmeyenler seçeneği ile sadece gelmeyen siparişlerinde rapor alınması mümkündür.


SA_Raporlari_Siparis_Kontrol_Raporu_Filtre.PNG
SA_Raporlari_Siparis_Kontrol_Raporu_Rapor.PNG

Satıcı Sözleşmeleri Raporu

Satıcı Sözleşmeleri Raporu: Satıcı sözleşmelerinin rapor olarak alınmasını sağlar. Raporda Başlangıç, Bitiş, Satıcı, Malzeme yada Grup filtresinden stok grubuna göre filtre yapılması sağlanabilir. Satırları da Göster seçeneği ile sözleşme kalemlerinin de rapora yansıtma imkanı vardır.


SA_Raporlari_Satici_Sozlesme_Raporu_Filtre.PNG
SA_Raporlari_Satici_Sozlesme_Raporu_Rapor.PNG

Sözleşme Alım Kontrol Raporu

Sözleşme Alım Kontrol Raporu: Satıcı sözleşmelerine bağlı alışlarda sözleşme fiyatı ile alış fiyatı arasında fark olup olmadığının kontrolünün sağlandığı rapordur.Raporda Tarih, Belge No, Satıcı, Malzeme yada Grup filtresinden stok grubuna göre filtre yapılması sağlanabilir.

SA_Raporlari_Satici_Sozlesme_Alım_Kontrol_Raporu_Filtre.PNG

Alınmayanları Gizle : Alışı gerçekleşmemiş olanların gösterilmemesini sağlar.
Sadece Fark Olanlar : Sözleşme fiyatı ile alış arasında fark olanların gösterilmesini sağlar.
Sadece bedelsiz Alımlar : Sadece Bedelsiz alımların gösterilmesini sağlar.
Pasifleri Göster : Pasif kaytılarında listede gösterilmesini sağlar.
Sözleşmesiz Alımlar Dahil : Sözleşme Alım Kontrol Raporunda sözleşmesi olmayan alımların da gösterilmesini sağlar.
SA_Raporlari_Satici_Sozlesme_Alım_Kontrol_Raporu_Rapor.PNG

SA Fişleri Raporu

SA Fişleri Raporu: Satın Alma fişlerinin rapor alınmasını sağlar. Fiş detaylarını göster seçeneği ile fişlerin satırlarının da gösterilmesi sağlanır. Fiş türüne göre de (Teklifler, Fiyat Talepleri vb) filtreleme yapılabilir.

SA_Raporlari_SA_Fisleri_Raporu_Filtre.PNG
SA_Raporlari_SA_Fisleri_Raporu_Rapor.PNG

SA Hareketler Raporu

SA Hareketler Raporu: Satın Alma fişlerinin hareketlerini rapor alınmasını sağlar. Koda göre grupla seçeneği ile stok koduna göre gruplayarak rapor alınması sağlanır.

SA_Raporlari_SA_Hareket_Raporu_Filtre.PNG
SA_Raporlari_SA_Hareket_Raporu_Rapor.PNG

SA Onay Raporu

SA Onay Raporu: Satın Alma onaylarının rapor alınmasını sağlar. Ekrandaki filtreler ile onay sürecine göre Bekleyenler, Onaylananlar ve Reddedilen Fişlerinde raporlanması sağlanır. Tümü seçeneği ile tüm fişlerin raporlanması sağlanır. Fiş tipi filtresine göre sadece teklifler yada sadece Satıcı Sipariş fişlerinin gösterilmesi şeklinde rapor alınabilir. Fiş detaylarını göster diyerek fiş satırlarının da raporda gösterilmesi sağlanır.

SA_Raporlari_SA_Onay_Raporu_Filtre.PNG
SA_Raporlari_SA_Onay_Raporu_Rapor.PNG

Kritik Seviye Raporu

Depo Stok Seviyeleri ekranında belirlenen asgari ve azami değerlere göre Minimum Altı ve Optimum Üstü seçenekleri ile malzeme listesinin rapor alınmasını sağlar. Depo seçimi ile depo bazlı raporlama yapılabilir.
Minimum Altı Bu seçenek ile işletmede minimum seviye altına düşen malzemeler listelenerek ve siparişi verilerek üretim ürecinde herhangi bir aksamanın önüne geçilmesi sağlanmış olur. Raporda malzemenin minimum seviye ulaşması için ne kadar malzemeye ihtiyaç duyulduğu ve son alış fiyatına göre tahmini maliyetin de ne olacağının gösterilmesi sağlanır.
Optimum Üstü Bu seçenek ile işletmede optimum seviyeye ulaşan malzemeler listelenip sipariş verilmesi engellenerek, işletmeye maliyet oluşturulması engellenmiş olur.

Stok_Kritik_Seviye_Raporu_Filtre.PNG
Stok_Kritik_Seviye_Raporu_Rapor.PNG

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?