Sisteme Giriş ve Sistemden Çıkış

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Sisteme Giriş

Sisteme Giriş ve Sistemden Çıkış

00_Giris
Programa ilk girişte karşımıza aşağıdaki gibi Kullanıcı Kodu ve Şifre ekranı gelecektir. Kullanıcı kodu ve şifrenizi girerek programa giriş yapabilirsiniz. Ayrıca kullanıcı kodu yerine Personel kartında belirtilen kısa kod ile de giriş yapabilirsiniz.


Programdan çıkmak için,

"Ra" butonundan çift tıklayabilir
ra_butonu.JPG
Araç çubuğunda bulunan kapama butonuna seçebilir,
00_off_toolbar
yada araç çubuğunun üstündeki sistem menüsünden veya her windows penceresinin kapandığı şekilde sol üst köşedeki çarpıya tıklayarak kapatabilirsiniz.

Sarkan Menü

00 sistem menu off.PNGKullanıcı ayarlarından Ana Menü Göster seçeneğini etkinleştirerek standart sarkan menü de kullanma imkanınız da vardır.

Komut Ağacı

00_genel_komutagaci.jpgAna ekran üzerinde soldaki banta tıklayarak Komut Ağacı alanını açabilirsiniz.

Komut ağacı üzerinde menülerde dolaşabilir istediğiniz işlemin ismini Ara alanına yazarak arama yapabilirsiniz.

Arama işlemi ile bulunan işlem seçeneği için fare ile çift tıklayabilir yada CTRL+Enter tuşu ile işlemi yapabilirsiniz.
Programa Girişte Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümü

00 Hataligiris.PNG

Kullanıcı kodu ve şifre girişi yaparken Türkçe karakter kullanılıp kullanılmadığına Caps Lock açık olup olmadığına dikkat edilmelidir. Kullanıcı girişi ekranının sağ alt tarafında CAPS ve NUM bilgi alanından Caps Lock ve NumLock açık olup olmadığı kontrol edilebilir. Kullanıcı girişi işlemlerinde sorun yaşanmaması adına Türkçe karakter kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Eğer kullanıcı kodu ve şifrenizi değişirmiş iseniz ve hatırlamıyorsanız. Otelde kullanıcı tanımlama yetkisi olan bir kullanıcı yardımı ile ana ekranın sol üst köşesindeki ra_butonu.JPG butonuna basarak sırasıyla Sistem/Tanımlar yolu izlenerek Kullanıcılar seçeneği seçilerek kullanıcı listesini açabilirsinizKullanicilarListe.PNG
Kullanıcı listesinden kullanıcı kartı üzerine çift tıklayarak yada değiştir butonuna basarak kullanıcı tanımı ekranınıza girebilir ve bu ekranda şifre değişikliği yapabilirsiniz.


KullaniciKarti.png

Yönlendirmeler

Şifre Değiştirme

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?