Standart Rapor Önizleme Ekranı

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Standart Rapor Önizleme Ekranı

Kullanım Amacı

Rapor ekranındaki standart rapor tasarımlarının yazdırmadan önce önizleme ekranında görünmesini sağlar. Ayrıca yazdırma seçeneğinde yazıcı seçimi dışında önizleenen raporu mail olarak gönderme ve dosya olarak aktarma imkanı da sunmaktadır.

Kullanımı

00 genel standart rapor onizleme ekrani.PNG


Raporlar yazdırılmadan önce önizlemesi ekrana gelir.

Önizleme görüntüsündeki araç çubuğunda;

00_Genel_Standart.Rapor.Onizleme.Ekrani_Dolasim Sırasıyla En başa git, bir önceki sayfaya git, bir sonraki sayfaya git, en son sayfaya git ve sayfa numarası belirtilen sayfaya git...

00_Genel_Standart.Rapor.Onizleme.Ekrani_Buyut Sayfayı ekran boyutunda eşitle, sayfayı gerçek boyutunda göster, sayfayı küçült, sayfayı büyült...

Yazıcı Seçimi

00_Genel_Standart.Rapor.Onizleme.Ekrani_Yazicisec Yazıcı ayarlarını görüntüler.Yazıcı değişikliği yada yazıcının yenide kurulumu gibi durumlarda ilk yazdırma işleminde bu buton seçilir. Yazıcı değişimlerinde, her rapora gidip tek tek yazıcı seçimi yapmak yerine, Servis İşlemlerindeki yazıcı ayarlarını sıfırla seçeneği de kullanılabilir.

Yazici Secimi Ekrani.PNG


Gelen ekranda ilgili raporun hangi yazıcıya gönderileceği bir kere seçilir. Böylece kullanıcı tarafından yazıcı tercvihi değiştirilmediği sürece ilgili raporun sadece seçilen yazıcıya gönderilmesi sağlanmış olur.


Raporun E-mail olarak gönderimi

00_Genel_Standart.Rapor.Onizleme.Ekrani_Email Raporu E-mail olarak PDF formatında gönderir. E-Mail göndeiminin yapılabilmesi için Mesajlaşma Ayarlarının yapılmış olması gerekir.

Rapor Onizleme Mail Gonderimi.PNG

E-mail gönderim işlemi seçildiğinde gelen ekranda raporun hangi mail adres yada adreslerine gönderileceği seçilir. Adres yazılan satırdaki ok butonuna basılarak daha önceden gönderilen mail adreslerinden seçim yapılabilir. ... butonuna basılarak mail adresleri ile ilgili arama yapılabilir. E-mail listesine misafirler de dahil seçeneği ile e-mail adresi kayıtlı olan misafirler arasından arama yapılabilir ve direk misafire gönderimi yapılabilir.


00_Genel_Standart.Rapor.Onizleme.Ekrani_Yazdir Önizlemeyi yazıcıya gönderir.

00_Genel_Standart.Rapor.Onizleme.Ekrani_DosyaAc Daha önceden kayıt edilmiş raporu açar.

00_Genel_Standart.Rapor.Onizleme.Ekrani_Kaydet Raporu kayıt eder.

Raporun Dışarı Aktarılması

00_Genel_Standart.Rapor.Onizleme.Ekrani_Dosya.Aktar

Bu seçenek ile raporun Excel PDF HTML resim ve text olarak dosyaya aktarılması sağlanır. Bu işlem yetkiye bağlıdır. Raporu aktarımı yapacak personelin kullanıcı tanım ekranındaki Sistem Destek seçeneği altındaki Veri Aktarımı yetkisi olmalıdır.
00_Genel_Standart.Rapor.Onizleme.Ekrani_Kapat Önizlemeyi kapatır.

Önizleme ekranında simge durumu butonu pasiftir.

Yönlendirmeler

Standart Rapor Ekranı

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?