Stok Maliyet Raporları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Stoklar ile ilgili yapılan işlemlerin raporlandırılması için kullanılır.

Kullanımı

StokIslemRaporlari.PNG

Stok sekmesi altındaki raporlar kısmında İşlem Raporları, Maliyet Raporları, Stok İstatistik Raporları başlıkları altında stok hareketleri ile ilgili raporların alınması sağlanır. Raporlar ve liste ekranları kullanımı hakkında Standart Rapor Ekranı sayfasından yardım alabilirsiniz.


İşlem Raporları

Stok Raporları Islem Raporlari Menu.PNG

Stok Fiş Raporu

Stok fişlerinin belirtilen tarih tür işlem numarası gibi değerlere göre filtre edilerek rapor olarak alınmasını sağlar. Örneğin İ.Türü kısmına ALIS yazarak sadece alış fişlerini görebilir yada SAYIM yazarak tüm sayım fişlerini görebilirsiniz. Raporu isterseniz tek bir tarih için alabileceğiniz gibi ekranın sağ tarafında yer alan Aralık butonuna basarak tarih aralığı içinde alabilirsiniz. Fiş detaylarını göster diyerek listelenen fişlerinin detaylarının da raporlandırılmasını sağlayabilirsiniz. StokFisleriRaporuListe

StokFisleriRaporuRapor
Raporu hazırladıktan sonra liste ekranında iken Önizle butonuna basarak rapor olarak alabilirsiniz.


Ürün Fiş Raporu

Satış ve Ödenmez fişlerinin belirtilen Tarih, İşlem türü, İşlem Numarası gibi değerlere göre filtre edilerek rapor olarak alınmasını sağlar. Örneğin İ.Türü kısmında ODENMEZ yazarak sadece Ödenmez fişlerinin raporlandırılması sağlanabilir. Raporu isterseniz tek bir tarih için alabileceğiniz gibi ekranın sağ tarafında yer alan Aralık butonuna basarak tarih aralığı içinde alabilirsiniz. Fiş detaylarını göster diyerek listelenen fişlerinin detaylarının da raporlandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Urun_Fisleri_Raporu_Liste

Urun_Fisleri_Raporu_Rapor

Raporu hazırladıktan sonra liste ekranında iken Önizle butonuna basarak rapor olarak alabilirsiniz.


Adisyon Raporu

Adisyon raporu ile ilgili detaylı bilgiye Adisyon Raporu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Stok Hareket Raporu

Stok fişlerinde ki kalemlerin belirtilen,Stok Kodu,Tarih,Stok Grubu,İşlem Türü,Belge Numarası,Giren Deposu,Çıkan Deposu yada Satıcısı gibi değerlere göre filtre edilerek rapor olarak alınmasını sağlar. Raporu isterseniz tek bir tarih için alabileceğiniz gibi ekranın sağ tarafında yer alan Aralık butonuna basarak tarih aralığı içinde alabilirsiniz. Satın Alma modülü kullanılan yerlerde Sözleşme numarasına göre de filtrelendirme yapılabilir.

StokHareketRaporuListe

StokHareketRaporuRaporRaporu hazırladıktan sonra liste ekranında iken Önizle butonuna basarak rapor olarak alabilirsiniz.


Ürün Hareket Raporu

Satış ve Ödenmez fişlerindeki kalemlerin belirtilen, tarih, tür, işlem numarası gibi değerlere göre filtre edilerek rapor olarak alınmasını sağlar. Raporu isterseniz tek bir tarih için alabileceğiniz gibi ekranın sağ tarafında yer alan Aralık butonuna basarak tarih aralığı içinde alabilirsiniz

UrunHareketRaporuListe

UrunHareketRaporuRaporRaporu hazırladıktan sonra liste ekranında iken Önizle butonuna basarak rapor olarak alabilirsiniz.


UrunHareketRaporu_Gruplama_Liste


Rapor liste ekranında Koda Göre Grupla seçeneği seçerek satış grubuna göre ürün bazlı gruplama yapılması sağlanabilir. Örneğin Güveçte Patlıcanın satış rakamını tek satırda gösterir.


UrunHareketRaporu_Gruplama_Rapor

Hareket Görmeyen Hammaddeler Raporu

Hareket Görmeyen Hammaddeler Raporu işletmede hareket görmeyen stok kartlarının listelenmesi sağlanır.

Hareket_Gormeyen_Hammadeler_Raporu_Filtre

Hareket_Gormeyen_Hammadeler_Raporu_Rapor

Ödenmez Raporu

Ödenmez hakkına sahip kişilerin ödenmez hareketlerinin raporlandırılması için kullanılır. Ürüne Göre Grupla seçeneği ile ödenmez hareketlerinin ürün bazlı gruplandırılarak alınması sağlanır. Örneğin grupla seçeneği seçildiğinde kullanılan Çoban Salata miktarını toplam olarak gösterir.

OdenmezRaporu Liste.PNG OdenmezRaporu Rapor.PNG

Satıcı İşlem Raporu

Satıcılara göre gruplandırılarak alış zayi iade gibi satıcıya ait tüm fişlerin rapor olarak alınmasını sağlar.Fiş Detaylarını Göster seçeneğini seçerek fiş detaylarının da gösterilmesi sağlanır.Raporu isterseniz tek bir tarih için alabileceğiniz gibi ekranın sağ tarafında yer alan Aralık butonuna basarak tarih aralığı içinde alabilirsiniz

SaticiIslemRaporu_Liste

SaticiIslemRaporu_Rapor

Grup Alış Toplamları

Stok gruplarına göre fatura toplamlarının rapor olarak alınmasını sağlar. Raporu isterseniz tek bir tarih için alabileceğiniz gibi ekranın sağ tarafında yer alan Aralık butonuna basarak tarih aralığı içinde alabilirsiniz.

GrupAlislariToplami_Liste

GrupAlislariToplami_Rapor

Son Alışlar Raporu

Belirtilen stok adı kodu veya grubuna göre ayrıca satıcıya göre stok kalemlerinin son alış fiyatı ve miktarlarının rapor olarak alınmasını sağlar.Sadece alışı olanlar seçeneği ile sadece Alış işlemi olan hareket gören kayıtların listelenmesi sağlanır.

Son Alislar Raporu Liste


Son Alislar Raporu Rapor

Sayım Devir Kontrol Raporu

Bir önceki dönemin sayım değerleri ile seçili dönemin devir rakamlarının karşılaştırması yapılarak devir kontrolü yapılmasını sağlar. Sayim Devir Kontrol Raporu Liste

Maliyet Raporları

MaliyetRaporlari.PNG

Stok Hareket Çizelgesi

Stok kalemlerinin işlem tipine göre toplamlarını ve devir toplamlarının raporu alınır

StokHareketCizelgesi.PNG

StokHareketCizelgesiOnizle.PNG

Stok Sayım Raporu

Belirtilen depo, stok kodu veya grubu ve sayım tarihine göre sayım listesinin rapor olarak alınmasını sağlar. Boş Sayım Listesi Yazdır seçeneği ile sayım sonuçlarının yazdırılması için form da yazdırma imkanı vardır.

Stok Sayim Raporu Liste.PNG

Stok Sayim Raporu Rapor.PNG

Stok Hareket Değişim Raporu

Belirtilen dönemlerde stok grubu ve stok kalemine göre toplam giren çıkan kalan ve maliyet bilgisini verilmesini sağlar.

Stok Hareket Degisim Raporu.PNG

Stok Yaşlandırma Raporu

Stok yaşlandırma takibi için kullanılır. Sayım dönemine yada Tarih Aralığına göre sorgulama yapılabilir. Tarih aralığı seçilip başlangıç ve bitiş tarihleri yazıldıktan sonra sorgulama yapılacak değer girilerek yaşlandırma raporu alınabilir. Yaşlandırma işlemi ilgili stok kartının son alış tarihine göre hazırlanmaktadır. Örnek ekran görüntüsünde 1000 güne göre yaşlandırma raporu alınmıştır. Raporda tek bir depo, stok grubu yada stok kartı için sorgulama yapılabilir. Eğer herhangi bir filtre girilmezse tüm depo, stok grubu yada stok kartı için sorgulama yapılır. Stok Raporlari Yaşlandirma Raporu.PNG

Satış Maliyet Raporu

Tarih, Satış Grubu Depo ve Ürün bazında satış adedi, toplamı maliyeti ve maliyet yüzdesinin rapor olarak verilmesini sağlar.Departman Ayır seçeneği departmana göre ayrım yaparak rapor alınabilir.

SatisMaliyetRaporu.PNG

SatisMaliyetRaporuOnizle.PNG

Demirbaş Maliyet Raporu

Demirbaşlar için yapılan hizmet ve alınan malzemelerin hesaplanarak satın alındığından günümüze kadar olan demirbaş maliyetlerinin raporlanmasını sağlar.
DemirbasMaliyetRaporuListe.PNG DemirbasMaliyetRaporu.PNG

Stok İstatistik Raporları

Stok Istatistik Raporlari.PNG
Standart raporların haricinde analiz ekranlarından analizler yapılabilir. Dizayn seçeneği ile sınırsız analiz yapma imkanı sağlayan analiz ekranıdır. Analizlerle ilgili Analizler Video sayfasından detaylı bilgi alabilirsiniz.

Stok Hareket Analizi

StokHareketAnalizi.PNG
Stok hareketlerinin Giren Depo, Çıkan Depo, Stok Grubu, Stok Kodu ve İşlem tipine göre filtre edilerek miktar ve satır toplam olarak analiz edilmesini sağlar. Dizayn seçeneği ile Satıcı KDV toplamı gibi detaylı bilgiler de eklenerek özel analizler yapılabilir.

Ürün Hareket Analizi

UrunHareketAnalizi.PNG

Belirtilen tarihte satış grubu, ürün, depo, departman belirterek ürün hareket dağılımlarını verir. açılışta departmana göre satış gruplarının gelir dağılımını göstermektedir. Dizayn seçeneği ile ortalama fiyat, ortalama maliyet gibi bir çok detaylı bilgi eklenerek özel analizler yapılabilir.

Sayım Maliyet Analizi

Sayim Maliyet Analizi.PNG
Gerek stok grubu gerekse stok bazlı ve depo ayrımlı olarak sayım maliyetinin anilizi yapılır. Sadece sayım değil giren çıkan ve kalan maliyetlerinde görüntülenmesi sağlanır.

Stok Maliyet Analizi

Stok Maliyet Analizi.PNGStokların belirtilen tarihe göre ortalama, kişi başı maliyeti TL ve döviz cinsinden rapor olarak alınmasını sağlar. Gruplara Göre Topla seçeneği ile grup bazlı raporlandırma yapılabilir (örneğin ne kadar dana eti yada ne kadar kuzu eti alınmış gibi) Depo Bazında Ayır Seçeneğinde de depo bazlı ayrım yaparak listelenir.

Diğer Raporlar

Stok Raporlari DigerRaporlar.PNG


Ürün Satış Fiyatları

UrunSatisFiyatlari.PNG

Belirtilen ürün kodu, ürün adı ve ürün grubu aralığında ürünlerin satış fiyatların raporlanmasını sağlar.


Ürün-Reçete Raporu

UrunRecete_RecetesizRaporu.PNG

Ürünlerin reçeteli ve reçetesiz olanlarının listesini, reçeteli olanların reçete satırlarının ve stok kalemlerinin detaylı olarak rapor alınmasını sağlar.

Reçetede Kullanım Raporu

RecetedeKullanimRaporu.PNG


Ham maddelerin reçetede kullanımlarının kontrol edilmesini sağlayan rapordur. Reçete tanımlamaların doğruluğunu sağlamak için rapor alınabilir.

Kritik Seviye Raporu

Konuyla ilgili Kritik Seviye Raporu sayfası incelenebilir.

Departman KDV Toplamları

Konuyla ilgili Departman KDV Toplamları sayfası incelenebilir.

BABS Raporu

Konuyla ilgili BABS Raporu sayfası incelenebilir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?