Terminal Ayarları

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Terminal Ayarları

Tanımlama Amacı

Program ayarlarından farklı olarak sadece kullanıcı bilgisayarına verilmesi istenen özellikler Terminal ayarlarından yapılabilir.Terminal ayarları sadece ayar yapılan terminalde geçerli olacaktır..

Tanımlama

Kuruluş işlemleri sonrasında Ayarlar Menüsü altındaki Terminal Ayarları ekranına girilerek tanımlamalar yapılabilir.

Terminal

00_Genel.Ayarlar_Terminal.Ayarlari

Terminalde Amonra'yı masaüstü yap : seçeneği ile seçilen terminalde sadece Amonra programın çalışması sağlanabilir.
Terminalde tek Amonra çalıştır: seçeneği ile sadece bir Amonra programının çalışması sağlanabilir.
Rapor Tasarımları Veritabanında Saklansın: seçeneği ile terminalde yapılan tasarımların veritabanına kaydedilmesi ve saklanması sağlanır.
Printer A4 Kağıt boyutuna ayarlı: seçeneği ile folyo dökümü gibi çıktıların A4 kağıdı boyutuna göre yazdırılması sağlanır.
Fatura A4 Kağıt boyutuna ayarlı: seçeneği ile eğer fatura A4 kağıt boyutunda basılmış ise programdan çıktı alırken de A4 kağıdı boyutuna göre yazdırılması sağlanır.
Folyo Listesi Renkli: seçeneği ile misafir folyolarının ödeme türüne göre renklendirilmesi sağlanabilir.(misafir ödemeli folyolar Mavi şirket ödemeli folyolar yeşil gibi)
Rezervasyon listesi renkli: seçeneği ile rezervasyon listesinin renklendirilmesi sağlanabilir. (Ayrıca program içinden hangi koşullara göre ne renk verilmesi kullanıcı tarafından belirlenir.)

Entegrasyonlar

00_Genel.Ayarlar_Terminal.Ayarlari.entegrasyonlar

Kapı Kilit Entegrasyonu:Bu seçeneğin seçilmesi ile kapı kartı hazırlama fonksiyonları aktif olur. Bu seçenek seçildiğinde hemen sağ tarafındaki açılır listeden entegrasyon yapılacak kapı kartı firmasının seçimi de yapılabilir.
Yazar Kasa Entegrasyonu:Bu seçeneğin seçilmesi ile ilgili terminalde yazar kasa entegrasyonu aktif olur.Kullanıcı Soruları
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?
"https://wiki.amonra.com.tr/index.php?title=Terminal_Ayarları&oldid=57323" adresinden alındı.