Toplu İletişim

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Kullanım Amacı

Toplu iletişim bölümünde misafirlere yada fihriste kayıtlı kişilere e-posta veya kısa mesaj atılması imkanı sağlanmıştır. Kısa mesaj için kontör firmalarından kontör satın almak gerekmektedir.

Kullanımı

1050 PX
CRM sekmesi altındaki toplu iletişim seçeneği seçilerek liste ekranı açılır. Ekranın sol tarafında bulunan Tümü, Misafir, Fihrist, Özel, Rezervasyon, CRM gibi sekmelerden farklı arama kriterlerine göre filtreleme yapılması sağlanarak toplu e-mail yada SMS gönderimi yapılabilir.

40_CRM_Toplu.iletisim
İşletme : Birden fazla işletmenin tek veri tabanından yönetilmesi durumunda bu alandan işletme seçimi yapılarak hangi işletmeyle ilgili işlem yapılacağının belirlenmesi sağlanır.
Özel Sorgu Ekle : Tümü, Misafir, Fihrist, Özel, Rezervasyon, CRM gibi sekmelerde yapılabilecek filtrelemeler haricinde özel sorgu alanında spesifik bilgilere göre özel sorgulamalar yapılması sağlanır.
Mesaj Türü : Toplu iletişimde gönderimlerin SMS mi E-Mail mi olacağının seçiminin yapılması sağlanır.

Filtreleme

Tümü

CRM TopluIletisimFitreleme Tumu.PNG


Ad, Soyad, Sehir, Ulke gibi alanlara göre filtreleme yapılması sağlanır. Ekranın alt tarafında ki seçenekler ile de bu kayıtların neredeki kayıtlarda aranacağı mutlaka seçilmelidir. Örneğin Soyadı Ad Soyad alanlarına değer girilip Fihrist kutucuğu işaretlenirse ilgili kaydı sadece Fihristte araması sağlanır.

Misafir

CRM TopluIletisimFitreleme Misafir.PNG
Arama işleminin sadece misafir kartlarında yapılması sağlanır. Ekranda yer alan Şehir, Ulke, Uyruk, Grubu, Meslegi, Cinsiyet, Dogum Tarihi, Son Konaklama, Konaklama Sayısı, Ziyaret Sayısı, Oda Ücreti, Toplam Harcama gibi farklı kriterlere göre filtreleme yapılabilir. Arama işleminin sadece o anda konaklayan misafirler arasında yapılması isteniyorsa Su an konaklamakta olanlar seçeneğinin seçilmesi gerekir.

Fihrist

CRM TopluIletisimFitreleme Fihrist.PNG
Programda F8 kısayolu ile Fihriste kaydedilen kişi yada firmalar arasından filitreleme yapılması için kullanılır. Ekranda yer alan Şehir, Ulke, Meslegi, Grubu, Firma, Gorev gibi farklı kriterlere göre filtreleme yapılabilir.

Özel

CRM TopluIletisimFitreleme Ozel.PNG
Veritabanında yer alan farklı bilgilere göre özel sorgular yapılması sağlanır. Örneğin uyruğu Alman olan cinsiyeti kadın olan ve yaşı 65 Yaş üstü olan misafirlerin listelenmesi gibi bir sorgu yapılabilir.

Rezervasyon

CRM TopluIletisimFitreleme Rezervasyon.PNG
İşletmedeki rezervasyon kayıtları arasında arama yapılması sağlanır. Ekranda yer alan Firma, Uyruk, Grubu, Konaklama Tarihi, Giriş Tarihi, Çıkış Tarihi gibi farklı kriterlere göre filtreleme yapılabilir. Rez. Durumu alanından ise CheckOut, CheckIn, Rezervasyon, Bekleme, İptal gibi rezervasyo statülerine göre sorgulama yapılması sağlanır.

CRM

CRM TopluIletisimFitreleme CRM.PNG
CRM sekmesinde misafirler ile ilgili farklı ve özel kriterlere göre sorgular oluşturulması için kullanılır.

CRM TopluIletisimFitreleme CRM OzelSorgu.PNG
Arti_Buton.PNG butonuna basılarak özel sorgu penceresi açılması sağlanır. Açılan ekranda sorgu kriterleri seçildikten sonra TamamKayitButon_Master.PNG butonuna basılarak sorgunun kaydedilmesi sağlanır. Örneğin misafir ilişkileri departmanı şikayeti olan misafirlere özel bir indirim maili göndermek istediğinde ekrandaki gibi bir sorgu oluşturabilir.

Mesaj Gönderimi

Filtreleme kısmında Tümü, Misafir, Fihrist, Özel, Rezervasyon, CRM sekmelerinden herhangi birinden kriter girilir ve Ara butonuna basılır.
Mesaj türü kısmında e-mail seçilmişse arama kriterine uyan ve e-mail kaydı bulunan kayıtlar ekranın sağ tarafındaki Bulunan kayıtlar kısmında listelenir.
Mesaj türü kısmında SMS seçilmişse arama kriterine uyan ve GSM numarası kaydı bulunan kayıtlar ekranın sağ tarafındaki Bulunan kayıtlar kısmında listelenir.

CRM TopluIletisim Ekrani.PNG


Listelenen kayıtların tamamına gönderim yapılacaksa CRM TopluIletisim TumunuEkleButonu.png butonuna basılarak ekranın alt tarafındaki Gönderim Listesine eklemesi yapılır. Gönderim listesine ekleme yapıldıktan sonra CRM TopluIletisim GonderButonu.png butonuna basılarak mesaj gönder sekmesine geçiş yapılır.

CRM TopluIletisim MesajGonderEkrani.PNGMesaj Gönder sekmesinde sol tarafta gönderilecekler kısmında gönderim yapılacak adresler görüntülenir ve adreslerin alt tarafında da toplam gönerielcek kayıt sayısı görüntülenir.
Ekranın sağ tarafında Düz Metin sekmesinde SMS gönderimi yapılacaksa direk düz metin şeklinde gönderim içeriği yazılabilir. Eğer e-mail gönderimi yapılacaksa Şablon kısmından daha önceden HTML formatında işletmenin göndermiş olduğu şablon seçimi yapılır. Şablon üzerinde yapılan ayarlamalarla misafir veya kişi adı soyadı otomatik gelecektir.

CRM TopluIletisim MesajGonder OnizlemeEkrani.PNGÖnizleme sekmesinde şablon ve içeriği kontrol edildikten sonra Ekranın sol tarafında CRM TopluIletisim EmailGonderButonu.png butonuna basılarak e-mail gönderimi tetiklenir. Gönder butonu alt tarafında gönderimin süreci hakkında mesaj satırından işlem durumu görüntülenir. Örneğin gönderim sayısı fazla ise EMailler gönderiliyor... kalan: 250 şeklinde gönderimin devam ettiği ve gönderilmesi beklenen e-mail sayısı görüntülenebilir. Gönderim tamamlandığında ise aynı bilgi satırında Tamamlandı... Giden: 958 şeklinde gönderimin tamamlandığı ve gönderilen e-mail sayısı görülebilir.


Kullanıcı Soruları
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?

Gezinti menüsü

Yukarı Git