Yeni SPA Rezervasyonu

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

Yeni SPA Rezervasyonu

Kullanım Amacı

SPA rezervasyonlarının sisteme girilmesi ve sistem üzerinden takibi için kullanılır.

Kullanımı

Gelen rezervasyonların sisteme girilmesi için aktivite sekmesinden "Yeni SPA Rez." işlem seçeneği kullanılır. YeniSPARezMenu.PNG

SPA Rezervasyon Kartı

45_Aktivite_SPA_Rezervasyon_Karti

Oda No.: Rezervasyonu yaptıran misafir otelde konaklıyorsa bu bölüme oda numarası girerek misafir bilgilerinin yazdırılması sağlanır.
M.Kodu: Rezervasyonu yaptıran misafirin daha önceden kaydı varsa aşağı ok tuşuna basarak açılan liste ekranındaki misafir arşivinden bulunabilir.
Adı Soyadı: Misafirin adının soyadının belirtildiği alandır. Eğer otelde konaklamayan ve daha önceden hizmet almamış yani arşivde olmayan bir misafir ise buradan adı soyadı girilerek kayıt yapılabilir.
Satışı Yapan: Satışı yapan personel bu alanda belirtilir. Personelin listede görüntülenmesi için, personel kartında Satış seçeneğinin seçilmesi gerekir.
Info: Satış öncesinde Info hizmetini veren personel bu alanda belirtilir. Personelin listede görüntülenmesi için, personel kartında İnfo Per seçeneğinin seçilmesi gerekir.
Hizmet: Misafire verilecek SPA Hizmeti bu alanda belirtilir. Burada listelenen hizmetler Ürün Kartında tipi SPA Hizmet olarak seçilen hizmetlerdir.
Opsiyon T.: SPA rezervasyonu ile ilgili opsiyon tarihi bu alanda belirtilir.

Zaman: Sisteme daha önceden tanımlanmış zamanlar varsa bu alandan belirtilir. Sistemde böyle bir tanımlama yapılmadıysa bu alan boş bırakılır.
Baş. Tarihi: Hizmetin verileceği tarih bu alana girilir.
Saat: Hizmetin verileceği saat bu alana girilir.
Süre: Hizmet süresi bu alana girilir.Ürün Kartındaki Std. Süre tanımındaki süre otomatik olarak gelir. İstenirse süre manuel olarak değiştirilebilir.
Kişi: Hizmetin verileceği kişi sayısı bu alana girilir.
Personel: Hizmeti verecek olan personel seçimi bu alandan yapılır. Personel seçiminde birden fazla personel seçimi yapılamamaktadır.
Mekan: Hizmetin verileceği mekan bu alana girilir. Burada Mekan Kartında SPA Rezervasyonu için Kullanılabilir seçeneği seçili olan mekanlar listelenir.
Ek Fiyat:
Personel Kilitli: Girilen rezervasyonda seçilen personelin değiştirilememesini sağlar.
Ind (%-T): Rezervasyona uygulanacak indirim burada belirtilir. İlk alanda indirim yüzde olarak ikinci alanda ise indirim tutar olarak belirtilebilir.
Durum: Rezervasyon durumu bu alanda belirtilir. Rezervasyon kaydı açılışında default olarak Rezervasyon seçeneği seçili gelir.
Not: Rezervasyonla ilgili notlar bu alana girilir.

Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?