Ürün Fişleri

AmonRa Wiki sitesinden
Şuraya atla: kullan, ara

70_Stok_Menu_Urun.Fisleri

Satış Fişi

Satış Fişi satılan ürünlerin programa girişi için kullanılır. Daha çok Pos sistemi uygulanmayan isletmelerde kullanılır. Pos kullanılan otellerde alınan Z Raporları ile otomatik olarak Satış fişine dönüştürülür. Reçete sistemi ile çalışılan yerlerde otomatik üretim yapılınca satılan miktar ve reçete baz alınarak program otomatik olarak tüketim yapar.

70_Fisler_Satis.Fisi

Ödenmez Fişi

Ödenmez Fişi, Personel veya yönetimin ücretsiz olarak kullanılan ürünlerin depodan düşüşlerinin yapılabilmesi için kullanılır. Daha çok Pos sistemi uygulanmayan isletmelerde kullanılır. Pos kullanılan otellerde eğer ödenmez adisyonlar bulunuyorsa bu adisyonlar alınan Z Raporları ile otomatik olarak Ödenmez fişine dönüştürülür. Reçete sistemi ile çalışılan yerlerde otomatik üretim yapılınca satılan miktar ve reçete baz alınarak program otomatik olarak tüketim yapar.

70_Fisler_Odenmez.Fisi

Üretim Fişi

Üretim fişi satılan ürünlerin depodan düşüşünü sağlar. Üretim işlem seçeneği ile Satış fişlerini üretilmesi ile Üretim Fişleri oluşur.

70_Fisler_Uretim.Fisi

Ü. Transfer Fişi

Departmanlar arasındaki ürün transferleri Ü.Transfer fişi ile düzenlenir.

Örnek: Restoran deposundan banket için hazırlanan Menüleri, hammadde olarak değil ürün olarak gönderimi ile transfer kaydında kolaylık sağlanmış olur.

70_Fisler_U.Transfer.Fisi

Ürün transfer fişinde belirtilen alan depo ve veren depo tanımlarına göre bağlı bulundukları departmanın menü tanımı varsa sadece o menüdeki ürünler seçilebilecektir. Yani bir yiyecek deposunda hangi Gelir Departmanlarında tanımlı is sadece o departmana tanımlanan menüdeki ürünler transfer fişinde seçilebilecektir.

Stok Ürün Transfer Fişi Video

Tüm Ürün Fişleri

Program girilen tüm Ürün fişleri girildiği hali ile bu menüde saklar. Buradan aranan fişe ait bir bilgiye göre filtreleme yapılabilir; tarih, fiş türü, belge numarası, depo adı departman adı herhangi birisini yada tüm listeden aranan fiş yada fişleri bulabilir, çıktısını alabilir, değişiklik ve düzeltme yapılabilir.

Kullanıcı Soruları
Bu sayfayı yararlı buldunuz mu ?